gra logiczna jajko kolumba

Jajko Kolumba

Kompaktowa gra logiczna

przez admin

Jajko Kolumba to mała, sprytna gra logiczna, która od razu przypadła mi do gustu. Z resztą wiecie jak to ze mną jest, po prostu mam słabość do tego typu rozrywek umysłowych!

 

Zawartość

W pudełku znajdziemy niewielkich rozmiarów plastikową planszę, karty z 40 zadaniami na 4 różnych poziomach trudności oraz mini książeczkę zawierającą instrukcję i rozwiązania zadań.

jednoosobowa gra logiczna

Przygotowanie

Przed zabawą należy wybrać jedno spośród dostępnych zadań i wsunąć w odpowiednie miejsce na planszy. Zadania posegregowane są w kolejności od najłatwiejszych, po takie które wymagają dłuższego namysłu. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście stopniowanie sobie poziomu trudności.

 

jajko kolumba recenzja

 

Na czym to polega

Naszym celem będzie umieszczenie 16 jaj w przeznaczonych dla nich miejscach na planszy, w taki sposób, aby spełnione zostały warunki z zadania. Warunki te dotyczą konkretnej liczby jaj we wskazanym kolorze, jakie mogą znaleźć się w wyznaczonych rzędach i kolumnach. W przypadku tych najprostszych zadań dostajemy relatywnie dużo informacji dotyczących położenia jaj. Oczywiście nie wprost, ale są one podane w taki sposób, że łatwo to wywnioskować. W miarę wzrostu poziomu trudności, dostępnych informacji jest coraz mniej i coraz trudniej je przeprocesować. Łamigłówki o najwyższym stopniu trudności potrafią być nie lada wyzwaniem.

 

jajko kolumba łamigłówka

 

Podsumowanie

Jajko Kolumba wymaga od nas przede wszystkim umiejętności dedukcyjnych. Gra przywodzi na myśl popularne japońskie łamigłówki, takie jak Kakuro, Sudoku czy Kenken. W tym przypadku mamy jednak zabawę podaną w dużo atrakcyjniejszej formie, niż zwykłe wykreślanie na kartce papieru. 

Plansza, poza swoją oczywistą rolą, pełni też funkcję pojemnika. Zapakujemy do niej całą zawartość gry. Dzięki temu otrzymujemy zestaw wielkości ludzkiej dłoni. Pewnie już wiecie do czego zmierzam… Jeśli śledzicie nas w mediach społecznościowych to zapewne zauważyliście, że na wszelkie wyjazdy zabieramy ze sobą planszówki. Zapakowanie całej naszej 5-osobowej rodziny i bagaży do auta to spory wyczyn, dlatego w naszym przypadku rozmiar gier ma znaczenie!

jajko kolumba recenzja

Jeśli lubicie tego typu rozrywki umysłowe to polecam waszej uwadze inne, równie ciekawe gry logiczne:

Zip City

Shadow Glyphs – nieszablonowa gra logiczna

Wsiąść do Pociągu – Zmiana toru

 

wydawnictwo: Rebel
liczba graczy: 1
wiek: 6+
czas gry: 1-10 minut
zasady: Bardzo proste

 

Recenzja powstała we współpracy z wydawnictwem:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close