jak szybko nauczyć się tabliczki mnożenia

Najlepsze gry z mnożeniem

przez admin

Na przestrzeni lat na blogu pojawiło się wiele materiałów związanych z nauką tabliczki mnożenia. Postanowiłam wybrać te z nich, które najlepiej się u nas sprawdziły i zebrać je w jednym miejscu. Być może będą odpowiedzią na często zadawane przez rodziców pytanie, jak szybko nauczyć się tabliczki mnożenia.

Mnożenie należy przede wszystkim zrozumieć, ale ostatecznie zapamiętanie działań w zakresie mnożenia do 100 bardzo ułatwia życie. A jak coś zapamiętać? Oczywiście, przez powtarzanie. Ale żeby to powtarzanie było jak najbardziej efektywne, dobrze żeby towarzyszyły mu emocje. To w ten sposób nasz mózg najlepiej zapamiętuje.

I tu z pomocą przychodzą gry, w których wielokrotnie wykorzystujemy działania i ich wyniki (powtarzamy), jednocześnie konkurując z przeciwnikiem (emocje). Skoro gra to możemy do tego dorzucić odrobinę taktyki i strategii, które urozmaicają zabawę i dzięki temu „kamuflują” naukę. Ostatecznie okazuje się, że dobrze się bawimy, a przy okazji tabliczka mnożenia sama wpada nam do głowy.

Poniżej znajdziecie 9 najpopularniejszych na blogu gier z mnożeniem. Kilka z nich wymaga specjalnych plansz, które dostępne są do pobrania za darmo. Po kliknięciu w tytuł gry, zostaniecie przeniesieni to pełnego artykułu na jej temat.

 

Połącz cztery z mnożeniem

Połącz cztery to gra dość trudna, dla dzieci które już w pewnym stopniu opanowały mnożenie i chcą je sobie utrwalić. Dla ułatwienia można korzystać ze ściągi (tabliczkę mnożenia do druku znajdziecie w artykule).

jak szybko nauczyć się tabliczki mnożenia

 

Kółko i krzyżyk z mnożeniem

Wariacja na temat jednej z najprostszych gier. Minimum zasad i szybki czas rozgrywki sprawiają, że gra jest bardzo przystępna. Ponadto w prosty sposób pozwala na dostosowanie poziomu trudności do umiejętności dziecka.

odpowiedzią na często zadawane przez rodziców pytanie, jak szybko nauczyć się tabliczki mnożenia.

 

 

Kościana gra z mnożeniem

Do stworzenia nowej matematycznej zabawy z mnożeniem wykorzystałam grę, która jest dość popularna ale jak dla mnie zbyt losowa. Postanowiłam wprowadzić do niej kilka elementów, które pozwolą graczom wykorzystać umiejętność strategicznego myślenia i nieznacznie zmniejszą losowość.

 

odpowiedzią na często zadawane przez rodziców pytanie, jak szybko nauczyć się tabliczki mnożenia.

 

 

Matematyczna gra w statki

Gra w statki/okręty to jedna z najpopularniejszych gier na kartce papieru. Wykorzystaliśmy ją do utrwalania tabliczki mnożenia, zachowując przy tym oryginalne zasady gry. Dzięki temu żadne dziecko się jej nie oprze (a przynajmniej mam taką nadzieję ;))

 

Mastermind z mnożeniem

Większość z Was zapewne pamięta kultową grę z czasów naszego dzieciństwa Mastermind. Gra przeznaczona jest dla dwóch osób i polega na odgadnięciu przez jedną z nich ukrytego kodu. Zmodyfikowana wersja gry pozwala nam na dobra zabawę, a przy okazji utrwalanie tabliczki mnożenia.

odpowiedzią na często zadawane przez rodziców pytanie, jak szybko nauczyć się tabliczki mnożenia.

 

Trzy w rzędzie – gra z mnożeniem

Jedna z ulubionych gier czytelników, chwalona na forach i licznie udostępniana. W artykule znajdziecie plansze do druku, które pozwolą grać na różnych poziomach trudności i ćwiczyć mnożenie przez wybrane liczby.

odpowiedzią na często zadawane przez rodziców pytanie, jak szybko nauczyć się tabliczki mnożenia.

 

 

Kółko i krzyżyk z tabliczką mnożenia

Kolejna odsłona jednej z najbardziej znanych gier wszech czasów. Prosta, szybka, z syndromem jeszcze jednej partii.

odpowiedzią na często zadawane przez rodziców pytanie, jak szybko nauczyć się tabliczki mnożenia.

 

 

Mnożenie przez 2, 5 i 10 gra Memo

Memo to kolejna niezwykle popularna gra, która pozwala na tworzenie niezliczonych jej wersji i modyfikacji. U nas pomaga utrwalać podstawowe działania. Plik do pobrania zawiera mnożenie przez 2,5 i 10, dzięki czemu jest to wersja idealna na początek przygody z mnożeniem.

 

 

Kropki i kwadraty z mnożeniem

Grę w kropki i kwadraty z pewnością wielu z Was zna. U nas pojawiła się w wersji z mnożeniem. W artykule znajdziecie plansze do pobrania. Każda z dostępnych plansz to osobna gra, utrwalająca mnożenie przez konkretną liczbę. 

 

Jeśli chciałabyś / chciałbyś w jakiś sposób docenić moją pracę i odwdzięczyć się za udostępniane przeze mnie materiały, będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close