gry z mnożeniem do 30

Mnożenie to zmora wielu dzieci, a wcale tak nie musi być. Wciąż duża część nauczycieli i rodziców uważa, że tabliczkę mnożenia trzeba po prostu wkuć. Częściowo się z tym zgadzam, warto zapamiętać jak najwięcej działań, choć niekoniecznie wszystkie. 

Powszechnie wiadomo, ze człowiek najlepiej uczy się przez doświadczanie oraz angażując w naukę emocje (te dobre). Dlatego mechaniczne zapamiętywanie tabliczki mnożenia nie jest najlepszym rozwiązaniem. Za to już gry i zabawy tak.

Na potrzeby nauki poprzez doświadczanie powstała więc prosta gra matematyczna, bazująca na popularniej grze w Kółko i krzyżyk.

 

Przygotowanie

Do gry będziemy potrzebować tylko kartki papieru i długopisów w dwóch kolorach.

Przed rozgrywką przygotujcie pole gry, takie jak do gry w kółko i krzyżyk. Dodatkowo nad każdą z kolumn i przy każdym wierszu zapiszcie po trzy wybrane liczby, których mnożenie chcecie ćwiczyć.

 

Rozgrywka

Celem gry jest wykreślenie przez jednego z graczy trzech pól poziomo, pionowo lub na ukos.

Tym razem jednak pól nie wykreślamy stawiając w nich kółko lub krzyżyk, a wpisując w miejscu przecięcia się wiersza i kolumny, odpowiedni iloczyn.

Gra pozwala ćwiczyć i utrwalać wybrane działania, które sprawiają nam trudność.

 

Przy okazji zachęcam do podejrzenia innych gier, które pomagają utrwalać tabliczkę mnożenia.

Gry z mnożeniem do 30, 50 i 100:

Kółko i krzyżyk z tabliczką mnożenia

Kościana gra z mnożeniem

Kropki i kwadraty z mnożeniem

 

Zestawienie gier z mnożeniem znajdziecie też w albumie na naszym fanpage Dzieciaki z Potencjałem

 

Jeśli podoba Ci się to co robię i chciałbyś w jakiś sposób docenić moją pracę, to będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

1 komentarze

bb 31 marca, 2021 - 5:32 pm

pomysłowe:)

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close