mosty gra logiczna

Mosty – gra logiczna

przez admin

Gier o nazwie mosty jest całkiem sporo. O jednej z nich pisałam już wcześniej Mosty – gra na kartce. Dzisiaj pokażę Wam inna grę polegająca na łączeniu elementów, tym razem obszarów. A przy kolejnej okazji pojawi się jeszcze jedna gra, znana pod tą samą nazwą, bazująca jednak na zupełnie innej mechanice.

Zabawa przeznaczona jest dla dwóch graczy. Ze względu na banalnie proste zasady myślę, że można zaproponować ją już nawet starszym przedszkolakom. Jestem pewna, że gra logiczna mosty przypadnie im do gustu.

 

Przygotowanie

Rozgrywka odbywa się na planszy, którą rysujemy samodzielnie na kartce papieru. Należy narysować jeden duży obszar, a następnie podzielić go na mniejsze. Idealnie jakby było ich w granicach 20-40. 

Do zabawy będzie nam też potrzebne coś do pisania. Najlepiej jakby każdy z graczy miał swój długopis w innym kolorze, ale jeśli macie pod ręką tylko jeden to też będzie ok.

 

Rozgrywka

Gracze na zmianę łączą linią dwa niesąsiadujące ze sobą obszary w taki sposób, że zaczynamy w jednym, przechodzimy przez drugi i kończymy w trzecim. Nie wolno zaczynać, kończyć czy przechodzić przez wcześniej użyty już obszar.

Gramy do momentu, aż jeden z graczy nie będzie miał możliwości wykonania ruchu. Wygrywa osoba, która jako ostania narysowała prawidłowo most. Grę kończy też błąd jednego z graczy np. gdy ktoś narysuje linię przechodzącą przez wykorzystany już obszar. 

mosty gra logiczna

Warianty

Mamy tu sporą dowolność jeśli chodzi o kształt obszaru gry czy liczbę pól. Proponuję abyście sami potestowali różne warianty i zdecydowali, który najbardziej Wam odpowiada. Warto też spróbować rozgrywki w trzy osoby. Choć gra oryginalnie przeznaczana jest dla dwóch, spróbowaliśmy zagrać w większym gronie i okazało się, że działa równie dobrze.

 

Polecajki

Jeśli podoba Wam się logiczna gra mosty to koniecznie sprawdźcie kilka innych gier tego typu. Wśród naszych ulubionych są:

Ziemniaki – gra na kartce papieru

Piłkarzyki na kartce

Gra w kropki – wspomnienie dzieciństwa

Gra w kartofla

 

Jeśli podoba Ci się to co robię i chciałbyś w jakiś sposób docenić moją pracę, to będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi symboliczną kawę.

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close