gra mosty

Bardzo lubię  przeglądać  serwis  BoardGameGeek, w którym  można  znaleźć  tysiące  gier z całego świata. To prawdziwa  studnia bez dna! Tam też trafiłam na bohatera  dzisiejszego  artykułu,  grę Bridg-it

Bridg-it (Mosty) to dwuosobowa gra strategiczna, w której celem jest połączenie dwóch przeciwległych stron planszy mostem, stworzonym z odcinków w kolorze gracza.

Do gry niezbędna jest plansza złożona z dwóch nałożonych na siebie siatek, tworzących specyficzny układ punktów. Wersja oryginalna przewiduje siatki 5×6 i 6×5 ale możecie je dowolnie modyfikować. Ważne, żeby zachować proporcje.

 

Gra w mosty – zasady

Gracze na zmianę rysują na planszy odcinki łączące dwa sąsiadujące ze sobą punkty, przy czym każdy z graczy łączy tylko punkty w swoim kolorze. Możemy zacząć w dowolnym punkcie planszy.

Należy pamiętać o spełnieniu kilku dodatkowych warunków:

– odcinki nie mogą się przecinać; 

– odcinki muszą być prowadzone tylko w pionie lub poziomie.

Wygranym zostaje gracz, który jako pierwszy połączy przeciwległe strony planszy, oznaczone jego kolorem.

Poniżej ilustracja przedstawia zwycięstwo gracza czerwonego.

gra mosty

Jeśli spodobała Ci się gra Mosty to być może zainteresują Cię też inne gry na kartce:

Gra w kartofla

Gra w kropki – wspomnienie dzieciństwa

Kropki i kwadraty – gra na kartce papieru

 

 

Jeśli podoba Ci się to co robię i chciałbyś w jakiś sposób docenić moją pracę, to będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close