tabliczka mnożenia do 50

4 w rzędzie z podzielnością

przez admin

Karty wyjątkowo często pojawiają się ostatnio na blogu. Ale trzeba przyznać, że są bardzo wdzięcznym materiałem do tworzenia gier i zabaw. Trudno z tego nie skorzystać 😉

Dziś chciałabym pokazać Wam grę matematyczną bazującą na popularnej grze 4 w rzędzie. Wykorzystamy w niej oczywiście karty, a interesować nas będzie tabliczka mnożenia do 50.

 

Przygotowanie

Do gry będą nam potrzebne karty od 1 do 10 (as jako 1) oraz plansza do gry.

Naszą planszą będzie tabelka o wymiarach 4×4 z wybranymi liczbami, wynikami mnożenia w zakresie 50. Gracze mogą wspólnie ustalić jakie liczby wpiszą, dobrze by było aby każdy z nich umieścił wybrane liczby w innych miejscach tabeli.

 

Rozgrywka

Losujemy po jednej karcie ze stosu dobierania, a następnie każdy z graczy sprawdza czy w swojej tabelce ma liczbę podzielną przez wylosowaną wartość. Jeśli tak, to zaznacza ją krzyżykiem.

Gramy do momentu, aż jeden z graczy zaznaczy wszystkie liczby w dowolnej linii poziomo, pionowo lub na skos. Będzie to oznaczało jego zwycięstwo.

tabliczka mnożenia do 50

Warianty

Zamiast wpisywać do tabelek te same liczby, gracze mogą wybrać je indywidualnie. Najlepiej posłużyć się do tego tabliczką mnożenia. Wprawne oko zauważy jakie liczby wybrać, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną. Oczywiście chodzi o to, że pewne liczby pojawiają się częściej od innych.

Możemy też powiększyć pole gry do rozmiarów 5×5, a zakres działań do 100. To od Was zależy jak wykorzystacie potencjał gry.

 

Polecajki

Poniżej znajdziecie inne gry, w których wykorzystaliśmy karty do nauki i utrwalania mnożenia. Pojawia się w nich zarówno tabliczka mnożenia do 50, jak i do 100.

 

Trzy w rzędzie – gra z mnożeniem

Kropki i kwadraty z mnożeniem

Shut the box z tabliczką mnożenia

 

Jeśli podoba Ci się to co robię i chciałbyś w jakiś sposób docenić moją pracę, to będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close