Gra club 2%

W naszej kolekcji planszówek jednoosobowe gry logiczne mają całkiem sporą reprezentację. Są to gry różnych wydawnictw, z przeróżnymi mechanikami. Jednak jest jedna, która wyróżnia się wśród tych wszystkich łamigłówek. To wydana w 2010 roku gra Club 2%.

 

Zawartość

  • 5 plastikowych domków;
  • 10 figurek;
  • 84 karty z zadaniami (i odpowiedziami na rewersie);
  • instrukcja.

Wszystkie elementy mają swoje miejsce w specjalnie dla nich przeznaczonych otworach w wyprasce. Bardzo podoba mi się ten zabieg, gra jest estetyczna i ładnie się dzięki temu prezentuje.

 

logiczna gra dla dzieci

 

Gra Club 2% – Rozgrywka

W grze będziemy wykorzystywać karty z zadaniami, ponumerowanymi od 1 do 84. Pierwsze zadania są najłatwiejsze, kolejne stają się coraz trudniejsze i trudniejsze… W najłatwiejszych zadaniach będziemy mieli do dyspozycji trzy domki i trzech mieszkańców. Trochę trudniejsze zawierają trzy domki, trzech mieszkańców i trzy zwierzaki. W miarę wzrostu poziomu trudności zadań, zwiększa się też liczba domków, mieszkańców i ich pupili.

najlepsza jednoosobowa gra logiczna dla dzieci

Celem gry jest odpowiednie rozmieszczenie mieszkańców i ich zwierzaków we właściwych domkach oraz przylegających do nich ogródkach. Zadania wykonamy podążając za wskazówkami z kart, dotyczącymi tego kto, gdzie i z kim mieszka.

Na kartach zadań znajdą się różne spośród kilku informacji np.:

  • który domek należy do wskazanego mieszkańca;
  • kto jest jego sąsiadem;
  • lub z kim nie sąsiaduje;
  • z jakim zwierzątkiem mieszka itp.

gra club 2%

 

Drogą dedukcji należy ustalić lokalizację poszczególnych bohaterów. Czasem informacje od razu złożą się w logiczną całość i uda się wszystkich sprawnie ulokować. Niekiedy jednak chwilę zajmie, zanim znajdziemy punkt zaczepienia, czyli jedną pewną informację. Bo to od niej wszystko się zaczyna i najczęściej dalej już idzie sprawnie.

Wszystkie informacje podane są za pomocą ikonografii, dzięki czemu są czytelne i przede wszystkim zrozumiałe dla dzieci, które jeszcze nie czytają.

Może Was (a raczej Wasze dzieci) kusić, żeby przeskakiwać zadania i próbować swoich sił na wyższych poziomach, ale raczej bym to odradzała. Stopniowe dawkowanie sobie tych ćwiczeń delikatnie drażniących szare komórki jest znacznie przyjemniejsze, niż skok na głęboką wodę 🙂

gra club 2%

 

Podsumowanie

Club 2% to gra, która genialnie rozwija logiczne myślenie, zdolności dedukcyjne i umiejętność łączenia posiadanych informacji. Muszę jednak zwrócić uwagę, że wskazany przez wydawcę minimalny wiek graczy dotyczy tylko ułamka zabawy. Czterolatki poradzą sobie z kilkoma łatwiejszymi zadaniami, ale te trudniejsze wymagają już umiejętności będących poza zasięgiem takiego malucha. Śmiało można powiedzieć, że to zabawa dla przedszkolaków i ich starszego rodzeństwa. Każdy znajdzie zadania dostosowane do swojego wieku i umiejętności.

gra club 2%

Większość tego typu gier logicznych jest teoretycznie przeznaczona dla jednego gracza. U nas w domu to jednak funkcjonuje zupełnie inaczej. Rzadko zdarza się, żeby któreś z dzieci rozwiązywało zadnia/łamigłówki w pojedynkę. Praktycznie zawsze robimy to w większym gronie. Albo ja z dzieckiem, albo dzieci w dwójkę czy trójkę, a czasami nawet siadamy nad trudniejszym zadaniem całą rodziną. I takie wspólne rozwiązywanie zadań sprawia nam o wiele więcej frajdy, niż robienie tego w pojedynkę. Narady, dyskusje, burza mózgów, wzajemne przekonywanie się o słuszności naszej tezy. Tyle wspaniałej nauki podczas jednej zabawy!

wydawnictwo: TM Toys
liczba graczy: 1
wiek: wg. wydawcy 4+ (bezpieczny wiek to według mnie 6+)
czas gry: zależny od stopnia trudności zadania
zasady: Bardzo proste

W gronie ulubionych gier logicznych moich dzieci znajdują się też :

 

Jeśli podoba Ci się to co robię i chciałbyś w jakiś sposób docenić moją pracę, to będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close