Maui recenzja

Maui to prosta abstrakcyjna gra logiczna, w której wcielamy się w plażowiczów poszukujących najlepszych miejscówek na rozłożenie ręcznika. Na próżno jednak szukać tu parawanów bo akcja rozgrywa się nie nad Bałtykiem, a na Hawajskiej wyspie Maui.

 

Zawartość

Oprawa graficzna doskonale oddaje klimat plażowania. Pastelowe słoneczne kolory przywołują na myśl niespieszne wakacyjne dni. Muszę przyznać, że ten zabieg udał się ilustratorom doskonale. 

Jeśli jednak chodzi o jakoś komponentów to mam mieszane uczucia. Z jednaj strony fantastyczna wypraska, w której każdy element ma swoje miejsce, grube trwałe żetony i klimatyczny woreczek na kafle. Z drugiej strony plansze z cienkiej tektury. Niby drobiazg, a jednak trochę przeszkadza.

Maui recenzja

Rozgrywka

Każdy z graczy otrzymuje planszę, zestaw znaczników w swoim kolorze oraz po jednym wylosowanym z woreczka kafelku ręcznika. Celem graczy jest układanie kafelków ręczników na swojej planszy w taki sposób, aby kolory na ręcznikach łączyły się. Zależy nam na tym, aby tworzyć jak największe obszary składające się z jednego koloru. Ważne aby układać kafelki w taki sposób, aby móc przy okazji zdobyć jak najwięcej punktów i bonusów.

 

Maui recenzja

 

Punkty daje nam układ, w którym połączymy poziomo wzór z dokładanego kafelka z tym samym wzorem na poprzednim kafelku. Ponadto ważne jest miejsce w którym układamy kafelki ręczników, te w pobliżu wody lub w cieniu plam są najlepiej punktowane. W trakcie rozgrywki warto tez zadbać o dobieranie monet.

Bonusy dostajemy rozkładając się w miejscach, gdzie znajdują się parasole. Na odwrocie każdego z parasoli znajdziemy perły lub określony wzór. Perły pozwalają nam zbierać dodatkowe punkty, a wzór przesunąć się na polu punktacji.

Logiczna gra abstrakcyjna

 

W trakcie rozgrywki warto zwracać uwagę na każdy z elementów, który może nam potencjalnie przynieść punkty. Jest ich na tyle mało, że bez problemu da się tak manipulować kafelkami, aby jednocześnie łączyć kolory, zdobywać bonusy i rozbudowywać się w bardziej wartościowych lokalizacjach.

Dla graczy którzy zapoznają się już z wariantem podstawowym wydawca przewidział dodatkowy wariant, w którym pojawiają się punkty ujemne. Rozgrywka ta praktycznie niczym nie różni się od tej podstawowej, jest tylko jej drobnym urozmaiceniem.

 

Maui recenzja

 

Podsumowanie

Maui to gra lekka i prosta, doskonale sprawdzi się w rozgrywkach z dziećmi czy w familijnym gronie. Ze względu na swoją prostotę i rozgrywki nie wymagające zbyt wielkiego wysiłku intelektualnego, powinna zainteresować też osoby starsze. Nie znajdziemy tu zbyt wielu elementów powodujących emocje, powiedziałabym wręcz, że gra działa wyciszająco.

Dla mnie niestety okazała się zbyt mało emocjonująca. Lubię czuć jakąś presję, czy to czasu czy walki o lokacje, zasoby. Lubię też gdy w grach pojawia się przynajmniej odrobina interakcji. Tu niestety tego nie ma. Ale oczywiście nie oznacza to, że gra jest zła. Ona po prostu nie jest dla mnie. Ale jeśli szukacie łatwej, spokojnej gry na niedzielne popołudnie w gronie rodzinnym lub prezentu dla osób, które lubią nieskomplikowane gry abstrakcyjne to Maui powinno spełnić Wasze oczekiwania.

 

 

wydawnictwo: Rebel
liczba graczy: 2-4
wiek: 8+
czas gry: 30 minut
zasady: proste

 

Recenzja gry Maui powstała we współpracy z wydawnictwem Rebel.

Treść recenzji to moja prywatna opinia, wydawnictwo nie miało na nią wpływu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close