gra matematyczna klasa 1

Znajdź działanie – gra matematyczna

przez Dzieciaki z potencjalem

Gra matematyczna z wykorzystaniem kart? Takich jest u nas wiele i mam wrażenie, że pomysły na kolejne nigdy się nie skończą! 

Dzisiejsza propozycja to szybka gra dla 2-4 osób, w której gracze konkurują w odnajdywaniu działań.

Dla kogo? Głownie dla dzieci wczesnoszkolnych. W zależności od wieku i umiejętności, możecie ograniczyć się tylko do dodawania i odejmowania lub rozszerzyć działania o mnożenie i dzielenie.

 

Przygotowanie

Do gry będziemy potrzebować talii kart, z której wybieramy te o wartościach 1-10 (as jako 1). Karty tasujemy, a następnie odkrywamy dwie i układamy na środku stołu. Obok kładziemy resztę kart w zakrytym stosie, tak aby był w zasięgu każdego z graczy.

 

Rozgrywka

Gracze na zmianę odkrywają i układają na środku po jednej karcie ze stosu do momentu, aż jeden z graczy zawoła “stop” i poda działanie jakie można ułożyć z wybranych kart, znajdujących się na stole. Jeśli działanie jest prawidłowe to karty trafiają do gracza. Następnie kontynuujemy wykładanie kolejnych kart.

Gramy do momentu, aż skończą się karty w zakrytym stosie. Zwycięzcą zostaje gracz, któremu udało się uzbierać najwięcej kart.

 

Wariant

Wykładamy na środek stołu 5 kart. Kto pierwszy zauważy możliwość stworzenia działania, zabiera karty składające się na to działanie. Następnie uzupełniamy karty do 5 i gramy dalej. 

Jeśli z kart nie da się ułożyć działania to trafiają one na spód stosu i losujemy kolejny zestaw 5 kart.

Gdy skończy się stos dobierania, podliczamy kto zebrał najwięcej kart.

 

Jeśli spodobała Wam się ta matematyczna gra :

Oblicz jaką kartą jesteś

Piotruś z dopełnianiem do 10

Karciana gra z działaniami

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close