Zasady gry w kropki

Gry na kartce papieru to jedna z moich ulubionych aktywności wakacyjnych. Nie zajmują miejsca w plecaku, można w nie zagrać dosłownie wszędzie, no i zawsze znajdzie się taka gra, która będzie odpowiadała naszym potrzebom (wiek czy liczba graczy).

Gra w kropki przeznaczona jest dla dwóch osób, których zadaniem jest umiejętne i przemyślane łączenie kropek, z zachowaniem kilku zasad. Są one niezwykle proste, gra jednak wymaga pewnego planowania i z całą pewnością dobrej spostrzegawczości.  

 

Zasady gry w kropki (sprouts)

Rozgrywkę rozpoczynamy od ustalenia liczby kropek startowych. Najpopularniejsza jest wersja z czterema kropkami, ale to kwestia dowolna, rysujemy tyle ile chcemy. Trzeba jednak pamiętać, że wraz ze wzrastającą liczbą kropek, wydłuża się też czas gry.

Gracze wykonują ruchy kierując się kilkoma zasadami:

  • rysujemy linię, która łączy dokładnie dwie kropki;
  • na tej linii rysujemy kolejną kropkę;
  • linie nie mogą się przecinać;
  • z każdego punktu mogą wychodzić nie więcej, niż trzy linie.

Celem gry jest doprowadzenie do sytuacji, w której nasz przeciwnik nie będzie miał możliwości ruchu. Zwycięzcą zostaje gracz, który wykona ostatni możliwy ruch.

 

Inne gry na kartce papieru

Mastermind DIY

Połącz cztery

Kółko i krzyżyk z tabliczką mnożenia

Sim

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close