gra logiczna dla dzieci Connect Four Połącz Cztery

Bardzo lubię gry z wykorzystaniem kartki papieru i czegoś do pisania. Nietrudno znaleźć ich plusy, chociażby takie jak możliwość grania w praktycznie każdych warunkach, bez żadnego przygotowania czy konieczności wykorzystania dodatkowych akcesoriów. 

Z pewnością słyszeliście o grach typu cztery w rzędzie. Jest ich naprawdę wiele ale największą popularnością cieszy się od lat gra znana pod nazwą Connect Four, stworzona w 1974 roku przez Miltona Bradleya. Dokładnie taka gra wpadła mi ostatnio w ręce i pomyślałam, że może nam się spodobać. Myślę tu jednak o mechanice bo niestety wizualnie to nie jest coś co chciałabym mieć na półce. I tak właśnie zrodził się pomysł, żeby wypróbować grę na kartce papieru. 

Do zabawy przyda Wam się plansza 7×6 pól i coś do pisania. Planszę możecie narysować odręcznie. My po kilku próbnych partiach uznaliśmy, że będzie to gra po którą będziemy sięgać regularnie, więc planszę wydrukowałam i zalaminowałam. Poniżej możecie pobrać gotową planszę wraz z krótkim opisem gry.

Jak gramy

Gracze na zmianę zaznaczają na planszy swoim kolorem (lub symbolem) puste pole w wybranej kolumnie i najniższym dostępnym rzędzie. Wyobraźcie sobie, że wrzucacie od góry żeton do wybranej kolumny i on opada tak daleko aż napotka spód planszy lub jakiś inny żeton.

Naszym celem jest zaznaczenie czterech pól w rzędzie poziomym, pionowym lub na ukos. Kto tego dokona jako pierwszy, wygrywa partię.

Plansza do pobrania

 

Jeśli lubicie tego typu gry to koniecznie zajrzyjcie do wcześniejszych wpisów:

NIM 4×4

Trzy w rzędzie – gra z mnożeniem

Dotty six

Udanej zabawy! 🙂

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close