Sim gra na kartce papieru

Zawsze lubię mieć przy sobie notes, długopis i…pomysł na ciekawą grę. To one często ratują mnie w sytuacji, gdy zmuszeni jesteśmy jakoś zabić czas.  Dzieci szybko się nudzą, kiedy muszą na coś czekać, a granie sprawia, że czas leci szybciej 🙂

Jedną z takich prostych gier do wykorzystania w dosłownie każdych okolicznościach jest Sim. A do zabawy potrzebujemy tylko kartki i długopisów w dwóch kolorach, po jednym dla każdego z graczy. 

Rozgrywka

Zaczynamy od narysowania 6 kropek, które będą wierzchołkami sześciokąta (można to zrobić, zaznaczając kropki na okręgu). To będzie nasza plansza.

Gracze na zmianę łączą dwie dowodne kropki linią prostą w swoim kolorze. 

Celem jest wybieranie takich połączeń, aby uniknąć stworzenia trójkąta z odcinków w swoim kolorze. Przy czym wracamy uwagę tylko na trójkąty, których wierzchołki stanowią nasze kropki. Trójkąty powstałe w wyniku przecięcia się linii, nie liczą się.

Pierwszy z graczy, który utworzy trójkąt, przegrywa. 

na zdjęciu mamy końcówkę rozgrywki, zostały dwa możliwe ruchy a gracz złoty, który ma teraz kolej, przegra zaznaczając którykolwiek z dostępnych odcinków.
Na powyższym zdjęciu końcówka rozgrywki. Gracz złoty musi wykonać kolejny ruch, ale niestety żaden wybór nie jest dobry. Gracz czarny doprowadził do sytuacji, w której niezależnie od podjętej decyzji, przeciwnik przegra.
Grę znalazłam na TEJ stronie.

 

Warianty

Coś dla młodszych

Przed rozpoczęciem rozgrywki rysujemy ołówkiem cienkie linie, łączące wszystkie kropki. Dzięki temu będziemy widzieć dostępne połączenia. 

I dla starszych

Operujemy bez linii roboczych.

Zwiększamy liczbę kropek.

Możemy też wykorzystać ten sam kolor dla obu graczy, wtedy oczywiście rozgrywka zakończy się dużo szybciej.. 

 

Jeśli lubicie tego typu gry, to koniecznie sprawdźcie też inne nasze propozycje, w których wykorzystujemy tylko kartkę i coś do pisania.

Połącz kropki 

Odcinki  

Kropki i kwadraty

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close