Zasady gry karcianej w wojnę

Gra w wojnę z kamieniami domina

przez Dzieciaki z potencjalem
Zasady gry karcianej w wojnę chyba wszyscy znają, to jedna z pierwszych gier jakie dzieci poznają ze względu na jej prostotę. Okazuje się, że w wojnę grać można nie tylko z użyciem kart ale i kamieni domina.
 
Taka niecodzienna wersja jest nie tylko dobrą zabawą, ale i przy okazji pozwala ćwiczyć umiejętność dodawania i porównywania liczb.
 
Najbardziej popularna jest wersja pojedynkowa dla dwóch osób, ale nie ma przeszkód aby do rozgrywki zaprosić większą liczbę graczy. Ze względu na ograniczoną liczbę kamieni domina, sugerowałabym grać w maksymalnie cztery osoby.

 

Zasady gry w wojnę z domino

Kamienie rozdzielamy po równo między graczy (w przypadku gry w trzy osoby, odrzucamy jeden losowy kamień). Układamy je przed sobą w rzędzie, oczkami do dołu.
 
Gracze jednocześnie odkrywają po jednym kamieniu, zaczynając od pierwszego z prawej strony swojego rzędu.
 
Osoba z największą sumą oczek zabiera wygrane kamienie i układa je oczkami do dołu po lewej stronie swojego rzędu.
 
Gdy dwie osoby mają taką samą sumę oczek to zaczyna się wojna i odkrywamy kolejny kamień w rzędzie. Wojnę wygrywa osoba, której kolejny odkryty kamień ma większą wartość. Trafiają do niej wszystkie kamienie, które brały udział w rozgrywce podczas tej rundy i podobnie jak wcześniej, gracz dokłada je do puli (swojego rzędu) po lewej stronie.
 
Gra toczy się do momentu gdy jeden z graczy zbierze wszystkie kamienie. Jeśli gramy w trzy lub cztery osoby i jeden z graczy straci wszystkie kamienie to odpada z gry a o zwycięstwo walczą dalej pozostali gracze.

 

Warto sięgać po domino i wykorzystywać je na wiele sposobów. Poniżej kilka naszych pomysłów na zabawę i naukę z domino.

Memo domino

Dodawanie z domino

Łamigłówka domino

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close