zabawa dedykacyjna dla dzieci

Dopasuj kształt – instrukcje słowne

przez Dzieciaki z potencjalem

Wiele gier i zabaw, jakie pojawiają się na blogu, prędzej czy później doczeka się nowych zastosowań i wariacji na temat zasad. Lubię wykorzystywać przygotowane materiały na wiele sposobów bo to oszczędza czas, pieniądze i zmniejsza konsumpcję. A najlepiej jeszcze, kiedy zabawkę mogę stworzyć w duchu zero waste 🙂

Nasza układanka spełnia wszystkie te kryteria, do zabawy wykorzystałam użytą już wcześniej kartkę (zapisana z drugiej strony) i puzzle. 

W pierwotnej wersji była to zabawa przeznaczona dla młodszych przedszkolaków i przeczytacie o niej tutaj Dopasuj kształt. Tym razem zabawa skierowana jest do starszych przedszkolaków i wykorzystamy do niej tę samą planszę i puzzle. 

Zabawa przeznaczona jest dla dwóch osób, które muszą ze sobą współpracować aby jak najlepiej wykonać zadanie. A na czym polega zadanie? Już tłumaczę.

Podzielcie się tak aby jedno z Was miało planszę a drugie puzzle. Usiądźcie tyłem do siebie. Gracz, który ma puzzle losuje lub wybiera jeden z nich. Jego zadaniem będzie jak najdokładniejsze opisanie puzzla, tak aby na podstawie samego opisu drugi gracz mógł określić miejsce, w które powinien trafić. Jeśli Wam się uda to układacie element we właściwym miejscu, jeśli nie to go po prostu odrzucacie. 

Na koniec zabawy sprawdzacie ile puzzli udało Wam się prawidłowo ułożyć a następnie zamieniacie się rolami. 

To zabawa kooperacyjna więc nie ma tu wygranych czy przegranych. Oboje macie taki sam wpływ na powodzenie misji bo i sposób przekazywania informacji ma tu duże znaczenie ale i umiejętność ich przetworzenia i wizualizacji.

Jeśli podobają Wam się zabawy, w których podajemy instrukcje to odsyłam Was do kilku wcześniejszych artykułów.

Wpisz we właściwych miejscach czyli matematyczne instrukcje słowne

O którym klocku myślę

Kooperacyjna zabawa z labiryntem

Zrób tak samo

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close