zasady gry w memory
Memo z matematyka w tle pojawiało się już na blogu wielokrotnie w różnych odsłonach np. Memo parzyste i nieparzysteMemo z dopełnianiem do 10 lub Matematyczne memoDziś wersja nietypowa 🙂 
Memo z użyciem kamieni domina!
 
Ta zabawa do najłatwiejszych nie należy, ale jeśli opanowaliście już z dziećmi wcześniejsze, proponowane przeze mnie wersje to najwyższa pora na memo domino.

Do zabawy potrzebujemy tylko zestawu kamieni domina, z którego wybierzemy kilka par kamieni o takich samych wartościach. Używając do zabawy domina szóstkowego możemy stworzyć 9 par np. (5,5) i (4,6) lub (4,4) i (6,2) ale na początek ograniczyłabym się do pięciu par, tak jak na zdjęciu poniżej.

memo matematyczne
Zasady gry w memory pozostają niezmienne. Układamy wszystkie wybrane pary kamieni oczkami do dołu, a następnie gracze na zmianę odkrywają po dwa kamienie, starając się zapamiętać ich położenie i odszukać parę o tej samej wartości. Wygrywa gracz, który uzbiera więcej par.

zasady gry w memory, dzieciaki z potencjałem
Tylko tyle i aż tyle 🙂 
 
Jeśli chcecie zwiększyć stopień trudności to sięgnijcie po domino dziewiątkowe lub dwunastkowe 😉Postaw mi kawę na buycoffee.to

Related Posts

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close