gra w chińczyka zasady

Gra z klocków Lego – Chińczyk

przez Dzieciaki z potencjalem
Teraz, kiedy spędzamy cały czas w domu, jednym z najważniejszych zajęć moich dzieci jest budowanie z klocków Lego. Ich kreatywność zaskakuje mnie każdego dnia i sama też staram się nie zostawać w tyle.  
 
Klocki od dawna są u nas najbardziej pożądaną zabawką, nigdy nie służyły za ozdobę zbierająca kurz w gablocie. Czasem nawet zastanawiam się co by powiedział rasowy kolekcjoner gdyby zobaczył trzylatka “przebudowującego” dwudziestoparoletni zestaw piracki, ze względu na swój wiek, zwany unikatem 😉 No cóż, skoro to zabawka to i do zabawy powinna służyć, takie moje zdanie.


W przeszłości powstawały już z naszych klocków ciekawe konstrukcje takie jak:

Labirynt 

Układanka Tetris

Gra sylabowa

Zegar


A teraz do tego grona dołącza seria gier z Lego, którą zapoczątkował znany (ale czy lubiany?) Chińczyk.
 
Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach gdzie półki sklepowe uginają się od przeróżnych kolorowych i ciekawych gier planszowych, chińczyk ze swoją mechaniką zostaje lekko w tyle. 
 
Zupełnie szczerze muszę przyznać, że dla nas największą frajdą było samo budowanie gry. Rozgrywka już niestety nie porwała. To dlatego, że moje dzieci grają dużo i od dawna i oczekują żeby gry były nieco bardziej wymagające i mniej losowe. 
 
Jeśli jednak jesteście na początku przygody z planszówkami to Chińczyk może być pewnym rozwiązaniem.
Niemniej jednak, niezależnie czy to Chińczyk czy jakakolwiek inna konstrukcja, zachęcam Was do eksperymentowania z grami i klockami. Nikt nie powiedział, że trzeba budować tylko według instrukcji lub grać zgodnie z zasadami. Puśćcie wodze fantazji i działajcie 🙂

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close