kreatywne zabawy z lego
W czasie gdy spędzamy całe dnie w domu, klocki Lego stają się prawdziwym wybawieniem. Nie znam drugiej tak kreatywnej i zajmującej zabawki.
W naszym przypadku budowanie według instrukcji nie jest aż tak wciągające jak twórczość własna. Dlatego każdego dnia powstają kolejne budowle, maszyny i ciekawe konstrukcje.
Niezależnie od tego czy korzystamy z gotowych wzorów, instrukcji czy budujemy według własnego pomysłu, w każdym przypadku rozwijamy wiele cennych umiejętności dlatego warto sięgać po klocki jak najczęściej.
Lego pojawiło się na blogu już kilka razy. We wcześniejszych wpisach możecie przeczytać np. o tym jak wykorzystaliśmy Lego:
– przy poznawaniu zasad mnożenia Wstęp do tabliczki mnożenia
– do budowy labiryntów Labirynt Lego
– do stworzenia układanki w typie tetris Układanka Lego
Nasz najnowszy projekt to zegar, który wykorzystamy przy nauce odczytywania godzin. Powiem Wam, że naprawdę miło jest patrzeć jak dzieci z zapałem przestawiają wskazówki, ustalając wspólnie o których godzinach wstajemy, kładziemy się spać czy jemy obiad 🙂
Na zdjęciu poniżej znajdziecie zegar w trakcie budowy. Może przydadzą Wam się wskazówki, jeśli postanowicie zbudować własny egzemplarz.
Kreatywne zabawy z lego, na zdjęciu elementy z jakich zbudowany jest zegar oraz mazak suchościeralny do zapisania godzin

 

 
Podstawa to średniej wielkości płytka, na środku wstawiliśmy dodatkową płytkę w kształcie koła, która generalnie pełni tylko funkcję ozdobną więc można ją pominąć lub zastąpić płytką w innym kształcie.
Głównym elementem jest umieszczony na środku obrotowy klocek, do którego przyczepiamy nasze wskazówki. Dzięki temu całość może się obracać w koło.  Dodatkowo same wskazówki również mają pewien zakres ruchu co umożliwia ustawienie ich w dowolnej pozycji.
Wokół przyczepiliśmy małe, gładkie płytki, na których mazakiem do tablic suchościeralnych napisałam godziny.
Ostatnim elementem był stojak zrobiony z klocka w kształcie ruchomego zawiasu, wsparty mała płytką tak aby się nie zamykał i utrzymał zegar w odpowiedniej pozycji. Całość ustawiona na kolejnej, średniej płytce.
jak kreatywnie wykorzystać klocki lego, na zdjęciu tył zegara i zbliżenie na konstrukcję stojaka zrobioną również z klocków lego
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close