kreatywne zabawy z Lego

Labirynt Lego

przez Dzieciaki z potencjalem

W naszym domu klocki są w użyciu na co dzień. Służą nie tylko do budowania ale i zastępują inne zabawki czy układanki jak na przykład ta Układanka Lego .
Klocki mają wiele zastosowań, mogą posłużyć do nauki matematyki, ćwiczenia koncentracji, koordynacji a nawet do nauki czytania.

Dziś pokażę Wam naszą najnowszą konstrukcję czyli labirynt.

Pomysł narodził się w głowach dzieci podczas lektury książki, której akcja dzieje się w starym zamku, kryjącym w swoich piwnicach tajemniczy labirynt. Chłopcy stwierdzili, że będą odgrywać sceny z książki w swoim zamku Lego ale przydałby im się do tego też labirynt. No to sobie taki zrobiliśmy 🙂

Samo konstruowanie to świetna zabawa. Trzeba odpowiednio modelować ścieżki, tak aby labirynt nie był zbyt łatwy ale nie można też przekombinować i pilnować by miał rozwiązanie.

Zrobiliśmy dwie wersje. Labirynt dzieci miał zasadzki, utrudniające  a często uniemożliwiające ochotnikowi przejście przez niego bez uszczerbku na zdrowiu 😉 Z zapartym tchem słuchałam instrukcji dotyczących działania poszczególnych elementów konstrukcji…trzeba przyznać, że dzieci mają niesamowita wyobraźnię!

kreatywne zabawy z klockami Lego, labirynt zamek lego


Mój labirynt początkowo posłużył jako łamigłówka. Każdy po kolei próbował swoich sił w przeprowadzeniu przez niego kulki, aż do wyjścia. Po każdej próbie zmienialiśmy układ ścian, miejsce wejścia oraz wyjścia i kolejny ochotnik próbował swoich sił. 

kreatywne zabawy z klockami Lego, budowa labiryntu z klocków lego

Później i ta wersja zyskała wyposażenie w postaci licznych pułapek 😉

Spróbujcie sami bo zabawa jest naprawdę przednia!Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close