zabawy matematyczne dla 7 latków

Memo parzyste i nieparzyste

przez Dzieciaki z potencjalem

Zabawy matematyczne dla 7 latków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym zdecydowanie przeważają na blogu. Podążam za potrzebami swoich dzieci i to dla nich powstają kolejne gry i zabawy. Tym razem propozycja z wykorzystaniem kart.

Okazuje się, że zwykła gra memo może byś też doskonałą podstawą do tworzenia pomocy dydaktycznych. Wcześniej pisałam o Memo z dopełnianiem do 10 oraz Memo matematycznym.

Dziś znów wykorzystamy talię kart, ale tym razem będzie to Memo parzyste i nieparzyste.

Do zabawy potrzebna nam będzie tylko część kart. Wybieramy z niej karty od 1 (as) do 10 w dwóch kolorach np. kier i karo. Rozkładamy je na stole w rzędach.

Gracz w swojej turze odkrywa po dwie karty. Jeśli obie są parzyste lub nieparzyste to para trafia do niego na stosik. Jeśli nie, to karty zostają zakryte. Niezależnie od wyniku, w swojej turze możemy odkryć tylko jedną parę i kolej przechodzi na drugiego gracza.

Gramy do momentu zebrania wszystkich kart ze stołu. Wygrywa osoba z większą liczbą par.

 

zabawy matematyczne dla 7 latków

 

Inne zabawy matematyczne dla 7 latków, w których wykorzystujemy karty do gry:

Dobierz do 20

Użyj 10!

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close