tangram t

Łamigłówka jednoosobowa Tangram T niby prosta, a jednak…Rozwiązanie jej podstawowej wersji, czyli ułożenie kształtu litery T zajmuje chwilę.

Okazuje się, że z czterech elementów możemy ułożyć aż 36 różnych kształtów.

Wszystkie 36 wzorów oraz trochę informacji o układance znajdziecie TU.
 
tangram t

 

tangram t
Ja naszą układankę wycięłam z pianki kreatywnej, która jest idealnym materiałem. Z łatwością można ją ciąć nożyczkami do papieru, elementy się nie wyginają i ładnie do siebie przylegają, co w przypadku papieru jest trudne do osiągnięcia. Jeśli nie macie pianki to odpowiedni będzie też kawałek kartonu, czy starej tekturowej teczki.
 
brain teaser tangram t
 
Jeśli wciągnął Was Tangram T, to być może zainteresuje Was też Tangram M.
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Related Posts

2 komentarze

Maria 6 grudnia, 2019 - 8:23 am

Super!!! niestety nie udało mi się znaleźć na wspomnianej stonie https://www.ravensburger.us/products/jigsaw-puzzles/index.html wzoru puzzli do wycięcia.

Odpowiedz
Dzieciaki z potencjałem 6 grudnia, 2019 - 12:37 pm

Faktycznie 🙁 Wpis jest z zeszłego roku i wygląda na to, że dostępny plik został usunięty ze strony. Postaram się znaleźć inne materiały dotyczące tangramu 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close