zabawy matematyczne dla klas 1-3
Co powiecie na kolejne zabawy matematyczne dla klas 1-3?
Dobierz do 20 to szybka i bardzo łatwa gra karciana dla dzieci umiejących dodawać do 20. Mamy tu trochę strategii, przewidywanie ruchów przeciwnika i planowanie swoich, a przy tym ćwiczymy i utrwalamy dodawanie. 

Rozgrywka

Z talii kart wybieramy dwa kolory kart od 1(as) do 5 i rozkładamy na stole w kolejności rosnącej.
Gracze na zmianę biorą po jednej karcie kładąc je na środku stołu jedna obok drugiej, jednocześnie dodając wartości tych kart.

Celem jest uzyskanie liczby 20 lub doprowadzenie do sytuacji, w której przeciwnik będzie zmuszony przekroczyć 20. 
matematyczna gra karciana
Punkt otrzymujemy za uzbieranie sumy 20. Gdy nie uzbieramy 20 ale przeciwnik przekroczy tę liczbę, to też otrzymujemy punkt. Gramy 10 rund.
 
zabawy matematyczne dla klas 1-3
karty w nauce liczenia

Omówmy sytuację na poniższym zdjęciu.

W grze dostępnych jest wciąż pięć kart, teraz kolej gracza drugiego. Jest jeden ruch, dzięki któremu będzie miał pewne zwycięstwo…

zabawy matematyczne dla klas 1-3

Gracz drugi wybrał jedyny słuszny ruch i dzięki temu zablokował ruch graczowi pierwszemu. Po dołożeniu przez niego 5 do puli otrzymaliśmy sumę 19. Na stole nie ma już żadnych jedynek, więc gracz pierwszy w swoim kolejnym ruchu będzie zmuszony do przekroczenia sumy 20 i oddania punktu przeciwnikowi.

zabawy matematyczne dla klas 1-3
 
Inne zabawy matematyczne dla klas 1-3 znajdziecie w poniższych linkach. Są to gry z wykorzystaniem kart, kostek lub zwykłej kartki papieru i czegoś do pisania.
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close