nogi stonogi recenzja

Nogi Stonogi na lodzie

przez admin

Nogi Stonogi to gra, którą z pewnością wielu z Was doskonale zna. Pojawiła się na polskim rynku za sprawą wydawnictwa Egmont już 12 lat temu! Za przepięknymi grafikami stoi nie kto inny jak sam Maciej Szymanowicz.

W nasze ręce trafiła wydana niedawno nowa, zimowa wersja tej popularnej gry dla dzieci, w której zamiast butów będziemy zdobywać łyżwy dla naszej stonogi. Pod względem zasad gra nie różni się od wersji klasycznej, dokonano jedynie zmian pod względem oprawy graficznej.

nogi stonogi recenzja

Rozgrywka

Celem gry jest zbudowanie jak najdłuższej stonogi.

Każdy z graczy wybiera dla siebie jedną płytkę z głową i tułowiem stonogi. Pozostałe płytki z łyżwami należy pogrupować według kolorów i umieścić w dostępnym dla wszystkich graczy miejscu.

Gracz w swojej turze rzuca czterema kostkami. Jeśli nie satysfakcjonuje go wynik rzutu, może go powtórzyć jeszcze dwukrotnie, odkładając na bok wybrane dwie kości lub rzucając ponownie wszystkimi.

Na koniec gracz sprawdza ile łyżew w wybranym kolorze udało mu się wyrzucić, a następnie dobiera płytkę z taką liczbą łyżew. Należy pamiętać, że dobieramy tylko jedną płytkę. Niewykorzystane kości niestety przepadają.

Gra toczy się do momentu, gdy ze stołu znikną wszystkie płytki z łyżwami, a zwycięzcą zostaje gracz z najdłuższą stonogą.

 

nogi stonogi recenzja

Dodatkowe warianty

Gra posiada również wariant dla starszych graczy, w którym pojawia się negatywna interakcja. W tym przypadku gracz po wyrzuceniu na kościach łyżew w danym kolorze może zabrać płytkę znajdująca się na samym końcu stonogi przeciwnika.

W instrukcji pojawia się też wariant solo, w którym również należy stworzyć jak najdłuższą stonogę, starając się o to, aby jak najmniej elementów odpadło z gry.

nogi stonogi recenzja

Podsumowanie

Nogi Stonogi to jedna z ciekawszych gier dla młodszych dzieci. Zachęcające grafiki i proste zasady sprawiają, że gra trafia w gusta najmłodszych. Wbrew pozorom gra uczy więcej, niż mógłby się wydawać. Nie chodzi tu tylko o bezmyślne rzucanie kośćmi i dokładanie kafelków. Dzieciaki poznają co to ryzyko, uczą się je szacować i przyjmować jego konsekwencje. Dla maluchów to bardzo ciekawa lekcja.  Jednocześnie wariant z negatywną interakcją powoduje, że dziecko z gry skorzysta dłużej. Kiedy wersja podstawowa będzie już dla niego zbyt łatwa lub po prostu się znudzi, lekki powiew świeżości w postaci dodatkowego wariantu przedłuży żywotność gry.

Przy okazji odeślę Was do innej fantastycznej gry przeznaczonej dla dzieci od 4 roku życia Dzielne myszki

 

wydawnictwo: Egmont
liczba graczy: 2-4
wiek: 4+
czas gry: 10 minut
zasady: bardzo proste

 

Recenzja gry Nogi Stonogi na lodzie powstała we współpracy z wydawnictwem Egmont

Treść recenzji to moja prywatna opinia, wydawnictwo nie miało na nią wpływu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close