Zadania logiczne

Zadania logiczne

przez admin

Zadania logiczne mogą być doskonałą zabawą zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Ale poza przyjemnie spędzonym czasem, dają nam coś jeszcze. Badania wykazały, że ćwiczenia umysłowe poprawiają naszą koncentrację, pamięć oraz wpływają na kreatywność. Mózg potrzebuje treningu, podobnie jak mięśnie. I nie muszą to być wcale przygotowania do maratonu czy olimpiady. Do utrzymania dobrej kondycji wystarczy nam jogging, rekreacyjna jazda na rowerze lub spacery. I dla mózgu warto wybrać takie aktywności, które sprawią nam przyjemność, nie będą zbyt dużym obciążeniem i przede wszystkim takie, do których będziemy wracać regularnie.

A wybór jest ogromny. Dla jednych atrakcyjne będą krzyżówki, inni wybiorą sudoku czy zagadki matematyczne. Na tych, którzy nie lubią spędzać czasu w samotności czekają szachy, gry karciane, słowne, gry na kartce, kalambury i oczywiście planszówki. Niezależnie od tego co wybierzecie, warto zadbać o to, żeby ta aktywność pojawiała się w Waszym życiu regularnie.

Na rozgrzewkę podrzucam Wam 10 ciekawych zadań dla starszych dzieci i dorosłych. Trzeba się w nich wykazać nie tylko umiejętnością logicznego myślenia, ale i wyobraźnią przestrzenną oraz kreatywnym podejściem. 

Na dole strony znajdziecie odpowiedzi, ale sugeruję nie poddawać się łatwo i zerknąć na nie dopiero w ostateczności.

 

Zadania logiczne 

  • Zagadka 1

  • Zagadka 2

  • Zagadka 3

Zadania logiczne

  • Zagadka 4

Zadania logiczne

  • Zagadka 5

Zadania logiczne

  • Zagadka 6

Zadania logiczne

  • Zagadka 7

Zadania logiczne

  • Zagadka 8

  • Zagadka 9

Zadania logiczne

  • Zagadka 10

Zadania logiczne

Jeśli podobają się Wam tego typu zadania logiczne to koniecznie zajrzyjcie do wcześniejszych artykułów Zagadki matematyczne z odpowiedziami Trudne zagadki matematyczne

W każdą niedzielę wieczorem publikuję też nowe zagadki na moim koncie na Instagramie oraz na Facebooku.

 

Odpowiedzi:

1.

 

2. 27

3.

4.

5.

6.

7. 6 cięć

8.

9.

10.

 

 

Jeśli podoba Ci się to co robię i chciałbyś w jakiś sposób docenić moją pracę, to będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close