gra z kostkami

6 kroków – gra kościana

przez admin

Lubię czasem sięgać po stare, zapomniane gry i dawać im nowe życie. Tak właśnie było w tym przypadku.

6 kroków to gra kościana wydana przez Hasbro lata temu (a dokładnie w 1966 roku). Niewiele o niej wzmianek w sieci, najwyraźniej gra nie doczekała się wznowień. 

Oryginalne pudełko zawierało dwie kości, kubek do gry w kości oraz arkusze do zaznaczania wyników. My z kubka nie będziemy korzystać. Poza tym stworzyłam własny arkusz, który pobierzecie poniżej. Należy wydrukować po jednym dla każdego z graczy.

 

6 kroków

Zasady

Gracz w swojej turze rzuca dwiema kostkami, a następnie na arkuszu zakreśla w kółko jedną z dostępnych liczb. Np. jeśli wynik rzutu kostkami to 6 i 3, gracz może zakreślić liczbę 3 w szóstym rzędzie lub liczbę 6 w trzecim rzędzie. Jeśli obie możliwości zostały już wcześniej wykorzystane, należy wykreślić (wyeliminować) jedną dowolną liczbę.

Gra trwa do momentu, gdy któryś z graczy spełni jednej z warunków:

  • wszystkie liczby zostaną zakreślone lub wyeliminowane;
  • jeden z rzędów zostanie w całości zakreślony;
  • wszystkie liczby o danej wartości zostaną zakreślone (np. wszystkie 4 w każdym z rzędów);
  • zakreślone zostaną wszystkie liczby w rzędzie pionowym, oznaczonym *

 

Punktacja

Gracze sumują wartości wszystkich zakreślonych w kółko liczb, a następnie dodają wartość uzyskanego bonusu. Zwycięzcą zostaje gracz z największą liczbą punktów.

 

Tutaj znajdziecie inne gry z darmowymi plikami do druku:

Mastermind 

Roll and write – zakreśl 10

 

Jeśli podoba Ci się to co robię i chciałbyś w jakiś sposób docenić moją pracę, to będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close