Ubongo shimo recenzja

Ubongo Shimo

przez admin

Ubongo Shimo to kolejny tytuł z popularnej serii familijnych gier logicznych. Klasyczne Ubongo mamy w swojej kolekcji już od wielu lat i wciąż chętnie po nie sięgamy, podobnie jest w przypadku nowszej wersji, Ubongo Lines. Czy i najnowsza odsłona Ubongo zostanie z nami na dłużej? Przekonajmy się.

 

Ubongo shimo recenzja

Zawartość

  • 160 kart, zawierających 320 łamigłówek na 4 poziomach trudności;
  • 40 plastikowych klocków w czterech kolorach;
  • 9 klejnotów;
  • klepsydra odliczająca czas 60 sekund.

Rozgrywka

Gracze dobierają po jednej karcie z zadaniem na wybranym poziomie trudności oraz zestaw klocków w jednym kolorze. Zadaniem graczy będzie takie ułożenie klocków na planszy, aby zmieściły się one w całości na planszy, odkrywając jednocześnie oznaczone pola. Każde zadanie wymagać będzie innych klocków, ich numery zaznaczone są z boku każdej z plansz.  

Ubongo shimo recenzja

Kiedy pierwszy z graczy zdoła ułożyć swoją zagadkę woła Ubongo! i odwraca klepsydrę. Od tego momentu pozostali gracze mają minutę na dokończenie swoich zadań. Zwycięzca w nagrodę otrzymuje jeden z kryształów, zaś gracze którzy zdążyli poprawnie ułożyć klocki, zachowują swoje plansze, które na koniec gry przyniosą im punkty.  Jeśli jednak nie zdążą tego zrobić, oddają plansze zwycięzcy rundy. Gramy 9 rund po których wyłaniamy zwycięzcę.

Ubongo shimo recenzja

Podsumowanie

Ubongo Shimo to kolejna udana gra Grzegorza Rejchtmana. Zadania wydają się być trudniejsze od tych znanych z wersji klasycznej, dlatego polecałabym ją raczej dorosłym i starszym dzieciom. Wspominam o tym bo wersja klasyczna, mimo oznaczenia 8+ na pudełku, świetnie sprawdza się też w rozgrywkach z moim 6-letnim synem. Shimo zdecydowanie nie jest dla niego.

Pewnie ciekawi Was też czy warto mieć w kolekcji to wydanie, jeśli macie już któreś z wcześniejszych. Uważam, że warto sprawdzić wszystkie wersje Ubongo, ale ja osobiście nie mam potrzeby posiadania ich wszystkich na swojej półce. Mam dwie, które moja rodzina lubi najbardziej (wersja klasyczna oraz Lines) i to nam wystarczy. Wszystkie gry z serii czymś się od siebie różnią, jednak te różnice nie są na tyle duże, żebym chciała grać w nie wszystkie. Dlatego polecam Wam poczytać, obejrzeć przykładowe rozgrywki na You Tube, a najlepiej pożyczyć od kogoś gry i zwyczajnie przetestować. A potem wybrać ulubioną i tą właśnie kupić.

 

wydawnictwo: Egmont
liczba graczy: 1-4
wiek: 8+
czas gry: 25 minut
zasady: bardzo proste

 

 

Recenzja gry Ubongo Shimo powstała we współpracy z wydawnictwem Egmont.

Treść recenzji to moja prywatna opinia, wydawnictwo nie miało na nią wpływu.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close