gra z dodawaniem do wydruku

Inspiracją do tej zabawy była jedna z gier planszowych, którą moje dzieci bardzo lubią. Pomyślałam, że można by wykorzystać mechanikę do stworzenia gry edukacyjnej i tak powstała Roll & write – zakreśl 10. 

Do gry będziemy potrzebować plansz dla każdego gracza, kostki oraz czegoś do pisania.
W swoim ruchu gracz rzuca kostką a następnie zakreśla na planszy tyle pól ile oczek wypadło na kostce. Skreślamy pola przylegające do siebie bokami, nie można skreślać pól połączonych tylko narożnikiem. Jeśli wypadnie 6 to możemy zakreślić sześć pól lub wykonać dodatkowy rzut, wybór należy do gracza.

Celem jest zakreślenie takich liczb, które w jednym ruchu dadzą nam sumę 10.

gra z dodawaniem do wydruku, na zdjęciu plansza 8x8 z liczbami, zakreślone liczby pięć, trzy i dwa, obok planszy leży kostka i pisak
Jeśli gracz nie ma możliwości zaznaczenia określonej liczby pól, tak aby otrzymać sumę 10 to traci kolejkę. Wszystkie zakreślone liczby nie biorą dalej udziału w grze. 
 
Z czasem jest coraz trudniej manewrować pomiędzy zakreślonymi już polami. To sprawia, że podczas rozgrywki nie tylko liczymy ale i musimy kalkulować gdzie i jakie pola skreślić aby nie utrudnić lub zablokować sobie dalszych ruchów.
 
Gramy do momentu aż jeden z graczy uzbiera 100 punktów czyli skreśli 10  zestawów pól dających sumę 10.
 
Plansze do gry możecie pobrać tutaj ->

Plansze do pobrania

 
Ja nasze plansze zalaminowałam bo znam swoje dzieci i wiem, że zabawa nie skończy się na jednej rundzie. Wykorzystując pisaki suchościeralne, możemy grac do woli 🙂
 


 
Postaw mi kawę na buycoffee.to

2 komentarze

Jola 8 lipca, 2021 - 10:01 pm

Bardzo ciekawy pomysł. Skorzystam z pewnością! Dziękuję.

Odpowiedz
Dzieciaki z potencjałem 9 lipca, 2021 - 4:22 pm

Cieszę się, że się przyda!

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close