matematyczna gra z wykorzystaniem kart Uno

 

Dziś prosta gra matematyczna utrwalająca umiejętność dodawania i odejmowania w zakresie do 10. Do zabawy potrzebujemy talii kart oraz dwóch kostek. W grze wziąć udział może od 2 do 4 osób.

Z talii wybieramy karty o wartościach od 2 do 9 oraz asy, które posłużą nam za jedynki (ja wykorzystałam karty Uno). Każdy z graczy dostaje zestaw kart w wybranym kolorze i trzyma je przed sobą, odkryte. 

W swoim ruchu gracz rzuca dwiema kostkami i z liczb jakie wypały stara się utworzyć działanie, którego wynik będzie równy wartości jednej z posiadanych przez niego kart (możecie wykorzystać tu zarówno dodawanie jak i odejmowanie). Jeśli uda mu się takie działanie utworzyć to odrzuca kartę a kolej przechodzi na następną osobę. 

 

Jeśli gracz nie ma możliwości utworzenia działania to traci kolejkę. 

 

 

Gramy do momentu, aż jeden z graczy odrzuci wszystkie swoje karty.

Dodatkowo możecie też zapisywać na kartkach działania jakie wykonujecie i pomagać sobie liczeniem na palcach, liczydle czy liczmanach 😉

 

Karty Uno często służą nam jako pomoce do nauki matematyki i są elementem wielu gier np.

Zbierz 10 – matematyczna gra karciana

Mistrz szybkiego liczenia

Kto zbierze więcej – gramy z Uno

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close