System Edukacji PUS

Wielu z Was może pamiętać System Edukacji PUS jeszcze z czasów dzieciństwa. Ta niezwykła pomoc edukacyjna jest rozwiązaniem ponadczasowym, bo mimo upływu lat, nadal z powodzeniem służy w wielu domach i placówkach edukacyjnych. Mało tego, regularnie pojawiają się kolejne zeszyty z zadaniami dostosowanymi do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

 

Jak to działa

W skrócie PUS to nauka i zabawa w jednym, w dodatku umożliwiająca dzieciom samodzielne kontrolowanie poprawności wykonywanych zadań.

Na System Edukacji PUS składa się zestaw kontrolny oraz niezliczona ilość zeszytów z zadaniami o różnej tematyce. 

Do ćwiczeń potrzebny jest zawsze wybrany zeszyt oraz zestaw kontrolny czyli plastikowe pudełko z dwunastoma kafelkami. Na kafelkach znajdują się liczby od 1 do 12 po jednej stronie i kolorowe wzory po drugiej.

 

System Edukacji PUS, na zdjęciu zestaw z ułożonymi kafelkami a obok książeczka z ćwiczeniami na spostrzegawczość

 

Zadaniem, dziecka jest ułożenie kafelka z liczbą odpowiadającą numerowi zadania, we właściwym miejscu w zestawie kontrolnym. Po ułożeniu wszystkich kafelków, pudełko zamykamy i odwracamy. Po ponownym otwarciu ukaże nam się wzór, powstały z połączenia kolorowych elementów na rewersie kafelków. Otrzymany wzór porównujemy z tym, który znajdziemy na stronie z wykonywanym ćwiczeniem. Jeśli są takie same, oznacza to, że zadanie zostało poprawnie wykonane.

 

System Edukacji PUS, na zdjęciu zbliżenie wzoru powstałego po ułożeniu kafelków oraz tego w książeczce

 

Jakie możemy utrwalać umiejętności 

Aktualnie dostępnych jest ponad sto zeszytów ćwiczeń podzielonych na grupy tematyczne oraz dostosowanych do umiejętności dzieci w różnym wieku.

Wśród zeszytów znajdziemy te, utrwalające wiedzę matematyczną, polonistyczną, przyrodniczą. Są i takie, z którymi dzieci poćwiczą skupienie i koncentrację, rozwiązując łamigłówki, odnajdując wzory i prawidłowości czy dopasowując elementy.

Kolejną grupą są zeszyty przeznaczone do nauki języków obcych, angielskiego i niemieckiego. 

Na potrzeby terapii powstały też zeszyty logopedyczne oraz seria ćwiczeń dla dzieci zagrożonych dysleksją.

Dla fanów kodowania również najdzie się odpowiednia seria i ta jest akurat naszą ulubioną 🙂 

Jak widzicie zakres tematyczny jest ogromy i naprawdę jest w czym wybierać.

 

System Edukacji PUS, na zdjęciu książeczka z kodowaniem a obok leży zestaw kontrolny

 

Niewątpliwą zaletą zestawu PUS jest jego uniwersalność. Posiadając podstawowy zestaw kontrolny, możemy dobierać do niego zeszyty z ćwiczeniami wedle własnych potrzeb. Z biegiem czasu wymieniamy zeszyty na kolejne i takim sposobem możemy korzystać z tej genialnej pomocy latami, wspomagając rozwój najpierw przedszkolaka, a później ucznia.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close