Brain Box matematyka gra na refleks i koncentrację dla całej rodziny
Nie raz już wspominałam, że najbardziej efektywna nauka to taka, która ma w sobie elementy zabawy. Bo najlepiej zapamiętujemy informacje, kiedy towarzyszą temu emocje. A gdzie znaleźć emocje jak nie w grach planszowych?

Seria Brain Box składa się kilku gier o różnej tematyce np. Świat, Polska, ABC (alfabet) czy Matematyka. Nie trudno się domyślić, która zwróciła moją uwagę 😉

Brain Box Matematyka to trzy oddzielne gry o różnych poziomach trudności. My korzystamy z dwóch łatwiejszych, dla dzieci w wieku od 5 i 7 lat.

 

Co znajdziemy w pudełku

W skład obu gier wchodzi 55 kart, klepsydra oraz kostka. W przypadku Matematyki dla najmłodszych każda karta zawiera 6 pytań, trochę trudniejsza Matematyka zawiera tych pytań aż 8 na każdej karcie.

 

Na czym polega zabawa

Wydawca przewiduje dwa warianty gry, dla jednego oraz dla 2 i więcej graczy.

W przypadku gry solo, gracz losuje kartę a następnie przez 10 sekund przygląda się umieszczonym na niej ilustracjom. Po tym czasie odwraca kartę a jego zadaniem będzie odpowiedzenie na wszystkie znajdujące się na karcie pytania, dotyczące wspomnianych wcześniej ilustracji. Jeśli bezbłędnie odpowie na wszystkie pytania, może zatrzymać kartę. 

karta z zadaniami z dziedziny geometrii oraz klepsydra
 
Wariant gry dla większej liczby osób jest podobny. Gracz losuje kartę i przygląda się jej przez 10 sekund. Następnie rzuca kostką i odpowiada na pytanie z numerem, jaki wskazała kostka. Za prawidłową odpowiedź zdobywa kartę a kolej przechodzi na następnego gracza.
odpowiedzi do pytań na karcie z dziedziny geometrii

Matematyka dla najmłodszych

Przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia. I choć wśród tematów znajdziemy też takie, które wykraczają poza zdolności poznawcze 5-latka, to jest też sporo pytań, opierających się na spostrzegawczości i umiejętności zapamiętywania szczegółów. 

Jeśli jednak mielibyście jakiekolwiek wątpliwości co do poziomu trudności, myślę że  dobrym rozwiązaniem byłoby przejrzenie kart i wybranie do zabawy tych, które dopasowane są do umiejętności dziecka. 

Pytania, w których pojawia się konieczność znajomości pewnych zagadnień matematycznych, mogą być z kolei ciekawym punktem wyjścia do rozmów i poznawania nowych tematów.

Zagadnienia jakie znajdziemy w tym zestawie to m.in: liczby od 1 do 20, figury geometryczne i bryły, pieniądze, czas, miary i wagi, podstawowe działania.

Gra Brain Box Matematyka dla najmłodszych dostępna jest na stronie Wydawnictwa Rebel

na zdjęciu pudelko gry brain box matematyka dla najmłodszych, obok ley stos kartonowych kart z pytaniami, klepsydra oraz niebieska kostka sześciościenna
przykładowe karty z gry matematyka dla najmłodszych

Matematyka 

Przeznaczona jest dla dzieci od 7 roku życia. I tu, podobnie jak w przypadku Matematyki dla najmłodszych, znajdziemy wiele zadań bazujących na spostrzegawczości. Część zagadnień ponownie wybiega poza zakres wiedzy przeciętnego 7-latka. Ale i w tym przypadku możemy wykorzystać na początek odpowiednie karty i sukcesywnie powiększać wybór o nowe zagadnienia.

Tematy, jakie obejmują zadania na kartach to m.in: czas, ułamki, współrzędne, wykresy, bryły, katy, liczby rzymskie, obwód i pole figury.

Grę Brain Box Matematyka znajdziecie na stronie Wydawnictwa Rebel.

elementy gry Brain box

 

karty z zadaniami matematycznymi z gry Brain box

Podsumowanie

Pewnie zastanawiacie się czy po wielokrotnym “przejściu” tych zadań, nie zapamiętamy odpowiedzi. Pytania są bardzo szczegółowe. Jest ich ponad 300 w wersji dla młodszych i ponad 400 w tej przeznaczonej dla trochę starszych dzieci. Z pewnością trudno będzie zapamiętać te, w których musimy wykazać się spostrzegawczością. 

A jeśli już zdarzy się Wam zapamiętać jakieś pytanie to z pewnością będzie to takie, dotyczące wiedzy z danej dziedziny. I to już jest akurat bardzo pożądany efekt uboczny zabawy, bo to nic innego jak nauka i utrwalanie wiedzy 🙂 

 

wydawnictwo: Rebel
liczba graczy: 1- bez ograniczeń
wiek: 5+ oraz 7+
czas gry: 10 minut
Zasady: Bardzo proste

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close