percepcja wzrokowa ćwiczenia dla przedszkoalków

Niezwykle prosta do wykonania zabawa dla przedszkolaków, która jest doskonałym treningiem koncentracji i spostrzegawczości. 

Jest to wariacja na temat często spotykanych w książkach, ćwiczeń percepcji wzrokowej, polegających na łączeniu elementu z jego cieniem.

Do zabawy potrzebna nam będzie kartka, ołówek i puzzle o różnych kształtach.

Puzzle rozkładamy na kartce w odstępach a następnie odrysowujemy ich kształt. Zadaniem dziecka będzie dopasowanie puzzli do ich kształtów.

 

Warianty

W zależności od tego jak trudna ma być zabawa, odpowiednio dobieramy elementy, które będziemy dopasowywać. Z najmłodszymi dziećmi najlepiej jest sięgnąć po przedmioty codziennego użytku (grzebień, łyżka, klucz itd.) i odrysować je na dużym pergaminie ułożonym na podłodze. Dziecko będzie miało wtedy dużo swobody do manipulowania przedmiotami.

Ja zabawę dopasowałam do potrzeb starszych dzieci dlatego wybrałam bardziej skomplikowane i podobne do siebie kształty. Puzzle nadają się do tego idealnie. Mnie udało się wybrać 14 puzzli z jednego zestawu, przy czym wszystkie się od siebie różnią. Równie dobrze możecie dobrać puzzle z kilku zestawów, które będą miały różne kształty ale i wielkość. 

Jeszcze na koniec ważna uwaga. Puzzle powinny być położone rewersem do góry, tak aby ilustracje nie rozpraszały wzroku.

Do dzieła 🙂

Tą samą plansze i puzzle wykorzystałam tez do zabawy ze starszymi dziećmi Dopasuj kształt – instrukcje słowne 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close