świąteczna gra dla dzieci wykonana z kartonu, z wykorzystaniem kostek

Ubierz choinkę – matematyczna gra dla starszaka

przez Dzieciaki z potencjalem

Dzisiejsza zabawa jest kontynuacją, a w zasadzie rozszerzeniem do gry Ubierz choinkę – matematyczna gra dla przedszkolaka. Lubię wykorzystywać nasze materiały na wiele sposobów i dlatego na odwrocie planszy z wspomnianej gry dla młodszych dzieci, powstała kolejna, dla starszego rodzeństwa.

Do zabawy potrzebujemy ponownie planszy, znaczników w dwóch kolorach oraz dwóch kostek.

Na planszy wpisujemy po dwa razy liczby od 1 do 9.

Gracze na zmianę rzucają kostkami a następnie dodają lub odejmują oczka tak aby otrzymać wynik widniejący na planszy. Jeśli to się uda, gracz zakrywa swoim żetonem właściwy wynik. Jeśli nie ma możliwości otrzymania jednego z dostępnych wyników to traci kolejkę. 

 

matematyczna świąteczna gra, zbliżenie na fragment planszy z kartonu oraz niebieskie żetony i dwie kostki kryształowe w kolorach żółtym i niebieskim

 

Gramy do momentu aż zakryte zostaną wszystkie liczby na planszy. Zwycięzcą zostaje gracz, który umieścił na planszy więcej żetonów w swoim kolorze.

Jeśli spodobała Wam się gra ale szukacie czegoś bardziej wymagającego to odsyłam Was do jednego z pierwszych wpisów na blogu, w którym znajdziecie grę o takiej samej mechanice ale posiadającą więcej kombinacji, a co za tym idzie, trudniejszą Wykreśl wszystkie

 

Wpis bierze udział w międzyblogowym projekcie “Matematyka na święta 7” 

Zachęcam do zaglądania na stronę projektu i odwiedzania innych blogów biorących udział w zabawie.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Related Posts

2 komentarze

bb 22 grudnia, 2020 - 6:59 pm

Grywałam w nią z dzieciakami. Fajna do nauki przez zabawę:) Z czasem zwiększałam cyfry na planszy i liczbę kostek, żeby ćwiczyły także wyższe cyfry.

Odpowiedz
Dzieciaki z potencjałem 22 grudnia, 2020 - 9:23 pm

Super 🙂 Niby tylko kostki a dają tyle możliwości 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close