połącz kropki gra

Połącz kropki – gra na kartce papieru

przez Dzieciaki z potencjalem

Na blogu pojawił się już artykuł, w którym pokazywałam Wam Zukei Puzzles czyli zabawę polegająca na łączeniu kropek w taki sposób aby uzyskać wymaganą figurę. Pomyślałam, że na jej bazie można stworzyć ciekawą grę na spostrzegawczość. 

Połącz kropki to gra, do której potrzebujemy tylko dwóch kartek w kratkę oraz czegoś do pisania.

Zaczynamy od ustalenia obszaru gry i zaznaczamy go na naszych kartkach, rysując ramkę (na początek 10×10 kratek powinno być wystarczające). Umawiamy się też jaką figurę będziemy rysować.

Gracze w ukryciu zaznaczają na swoich planszach kropki stanowiące wierzchołki wybranej figury. Następnie dorysowują w przypadkowym położeniu kilka dodatkowych kropek (ich liczbę też wcześniej ustalamy).

Na sygnał gracze wymieniają się kartkami i próbują jak najszybciej odnaleźć i zaznaczyć ukrytą figurę. Oczywiście wygrywa osoba, która zrobi to szybciej.

 

połącz kropki gra

Kiedy już opanujecie wersję podstawową, warto przejść do tej bardziej zaawansowanej. W tym przypadku nie ograniczamy pola gry i zaznaczamy kropki wyznaczające wierzchołki kilku wcześniej ustalonych figur. Wymieniamy się kartkami i gramy do momentu, aż jeden z graczy zaznaczy wszystkie figury.

Połącz kropki to szybka i dynamiczna gra, a przyjemność sprawia nie tylko samo odnajdywanie ukrytej figury ale i tworzenie zadania dla przeciwnika.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close