zabawa geometryczna dla dzieci szkolnych z wykorzystaniem kartki papieru i ołówka
Lubię wszelkiego rodzaju łamigłówki i zadania w których trzeba się wykazać spostrzegawczością. Ostatnio moją uwagę przykuła bardzo fajna i prosta w wykonaniu łamigłówka.
Zadanie polega na połączeniu odpowiednich kropek tak aby powstała wskazana figura geometryczna. Jest tylko jedno prawidłowe rozwiązanie.
 
Ja przygotowałam szablon, w którym powstało sześć zadań. Do odnalezienia są kwadrat, prostokąt i trójkąt. Dla nas to na początek wystarczy, z czasem będę zmieniać układ kropek i tworzyć bardziej skomplikowane figury i układy.
Tymczasem te podstawowe pobierzecie tu:

Połącz kropki

 
Jeśli zależy Wam na większej ilości zadań to możecie je pobrać ze strony, na której przeczytałam o tej zabawie, w oryginale nazywającej się Zukei Puzzles. Zadania znajdziecie TUTAJ
 
Jeszcze innym rozwiązaniem jest samodzielne przygotowanie łamigłówki. 
Na kartce w kratkę, na przecięciach linii rysujemy kropki. Najpierw te niezbędne do stworzenia figury a później dorysowujemy kilka dodatkowych, tak dla zmyłki 😉 
 
Im więcej kropek, tym trudniej. 
 
A jak ma być jeszcze trudniej to na jednej planszy można stworzyć taki układ kropek, który da nawet kilka figur do odnalezienia.
 
 
 
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close