Zabawa matematyczna z dodawaniem i odejmowaniem na kartce papieru

Często okazuje się, że te najprostsze rozwiązania bywają jednocześnie najlepsze. Nie tracimy czasu na żmudne przygotowania czy tłumaczenie dziecku skomplikowanych zasad. Takie gry i zabawy bardzo lubię.

Dlatego właśnie powstała niezwykle prosta w przygotowaniu zabawa, która stworzyłam z wykorzystaniem tylko kartki papieru i czegoś do pisania.

Bawić się możecie na dwa sposoby.

 

Wersja łatwiejsza

Na kartce zapisujemy w przypadkowej kolejności trzy liczby. Zadaniem dziecka jest stworzenie z nich prawidłowego działania.

W zależności od umiejętności dziecka, możemy od razu wskazać jakie to ma być działanie (np. dodawanie) lub pozostawić mu wybór.

Wersja trudniejsza

Jeśli z kolei chcecie, żeby było trochę trudniej to zapiszcie cztery liczby, z czego trzy będą składowymi działania a jedna będzie „dla zmyłki” (tak jak na zdjęciu). 

A może spróbujecie z pięcioma liczbami?

Czy z jednego zestawu liczb uda się stworzyć więcej niż jedno działanie? 😉

 

Jeśli spodobała Wam się ta zabawa, to koniecznie sprawdźcie też 50 w pięciu krokach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Related Posts

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close