mnożenie do 30
Po prostych zadaniach z dodawaniem i odejmowaniem przyszła pora na fascynację mnożeniem i dzieleniem. Trochę za szybko jak dla mnie ale małymi kroczkami zaczniemy i te działania wprowadzać do naszego repertuaru.

Dzisiaj ćwiczymy mnożenie do 30. Nie chodzi tu o poznanie tabliczki mnożenia bo na to przyjdzie czas, a o wytłumaczenie i wizualne przedstawienie działań.
Idealnie do tego nada się prosta gra z kostkami, do  której będziemy potrzebować kartkę A4 w kratkę, dwa różnokolorowe pisaki i cztery kostki (w zasadzie dwie tez wystarczą).
 
mnożenie do 30
 
Gracz w swojej turze rzuca dwiema kostkami, a następnie na kartce zaznacza obszar, jaki wyznaczają wyrzucone wartości. Jeśli nie ma takiej możliwości to traci kolejkę.
Na poniższym zdjęciu gracz wyrzucił na kostkach 5 oraz 6 oczek. Dysponuje tylko przestrzenią szeroka na 4 kratki, a to oznacza, że tym razem nie wykorzysta swojego wyniku i straci kolejkę.
 
mnożenie do 30
 
Wygrywa osoba, która jako pierwsza wybuduje mur na szerokość całej  kartki.
 
multilication math dice game
 
Gracz pierwszy wylosował 5 oraz 3 i jak widać, ze strategicznego punktu widzenia, już na początku popełnił błąd. Na szczęście my się uczymy na błędach i do końca rundy gracz był już uważny i nawet ostatecznie wygrał 😊
mnożenie do 30


Dodatkowo na zaznaczonych polach możemy wpisywać wynik mnożenia.

Gdy mnożenie do 30 jest opanowany to warto sięgnąć po kostki dziesięciościenne. Jeśli takich nie mamy, wtedy zastąpią je z powodzeniem karty. 
Z talii wybieramy po dwie karty o wartościach 1-10. W swojej kolejce losujemy dwie karty, które dadzą nam wartości do zaznaczenia na naszej kartce.Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close