ćwiczenia z tabliczką mnożenia

Ukryte iloczyny – ćwiczenia z tabliczki mnożenia

przez Dzieciaki z potencjalem
Przed wakacjami powstała gra Trzy w rzędzie – gra z mnożeniem, która od razu stała się u nas hitem. Wpis początkowo zawierał propozycję zabawy z mnożeniem przez dwa ale z czasem pliki uzupełniłam o cały zakres mnożenia do 100. Dzieci pograły przez wakacje i opanowały podstawy więc trzeba było działać dalej. Mnożymy więc przez pięć i dziesięć a reszta działań czeka na swoją kolej 😉 
 
Dla urozmaicenia nauki mnożenia stworzyłam kolejną grę/zabawę. Polega ona na odnalezieniu i zakreśleniu na planszy iloczynów.
Plansza może służyć jako jednoosobowa łamigłówka ale możemy też zrobić z niej grę.
 

Jak gramy

 
Każdy z graczy dostaje taką samą planszę (lub różne jeśli poziom graczy jest zróżnicowany).
 
Ustawiamy limit czasu np. 1 minuta. Zadaniem dzieci jest odnalezienie i zakreślenie jak największej liczby iloczynów w tym limicie czasu.
Możemy się też umówić, że wygrywa ten, kto jako pierwszy zaznaczy na swojej planszy dziesięć działań.
 
Poniżej znajdziecie plansze o różnym poziomie trudności.
 

Poziom 1 

 
Tabelki z wykreślonymi niektórymi polami oraz iloczynami ustawionymi w poziomie od lewej do prawej i w pionie od góry do dołu. Są one bardziej przejrzyste i dzieciom łatwiej odnaleźć na nich wyniki. Mamy tu już oczywiście mnożenie przez każdą z liczb w zakresie do 100 przy czym dla każdej liczby jest osobna tabelka.

Plansze poziom 1 

 

ćwiczenia z tabliczką mnożenia, na zdjęciu tabelka w której część pól jest uzupełniona działaniami a część jest pusta, działania są zakreślone na fioletowo a obok planszy leży pisak
 

Poziom 2 

 
Podobnie jak wyżej, mnożenie przez każdą z liczb w osobnych tabelkach. Tu jednak nie mamy już pustych pól i trzeba się bardziej skupić żeby odnaleźć właściwe działania. Ułożone są one poziomo i pionowo.

Plansze poziom 2

ćwiczenia z tabliczką mnożenia, zdjęcie przedstawia tabelkę z mnożeniem przez 6 i zakreślonymi na niebiesko iloczynami, obok po lewej stronie leży niebieski pisak

Poziom 3 

 
Tym razem mamy dużą tabelkę z mnożeniem przez różne liczby. I tu już trzeba mieć całą tabliczkę mnożenia w miarę opanowaną i wykazać się wyjątkową spostrzegawczością. Działania ustawione są w poziomie , pionie i ukośnie.

Plansze poziom 3

ćwiczenia z tabliczką mnożenia, na zdjęciu tabelka z działaniami zakreślonymi na zielono w pionie, poziomie i ukośnie, po prawej stronie u góry leży zielony pisak

 

Jeśli podoba Ci się to co robię, korzystasz z udostępnianych przeze mnie materiałów i chciałbyś w jakiś sposób docenić moją pracę, to będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi symboliczną kawę.
 
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close