Łamigłówki z dominem
 
Ułóż kwadrat z kamieni domina. W miejscu zetknięcia się kamienie muszą mieć taką samą wartość, podobnie jak jest to w grze tradycyjnej.

Zaczynamy od 6 kamieni i stopniowo zwiększamy ich liczbę, aż dojdziemy do wszystkich 28 kamieni, tworzących ściany 15×15.

Łamigłówki z dominem

 

Łamigłówki z dominem

 

Układanie kamieni domina może być świetnym wstępem dla dzieci, które z tradycyjną grą domino nie miały jeszcze kontaktu. W ten sposób przyswoją sobie zasadę dokładania do siebie kamieni o takich samych wartościach. Przy okazji też poćwiczą liczenie globalne (nie liczymy kropek tylko patrzymy na kamień czy kostkę do gry i od razu wiemy ile ich jest).
Zabawa z tworzeniem kwadratów będzie dla młodszych dzieci zbyt trudna, ale w takim przypadku zamiast zamkniętej figury, tworzymy “węża”.

 

 Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close