7 rund recenzja

Wydawnictwo Egmont od lat rozwija serię Gier do plecaka. Każdy z tytułów charakteryzuje się małymi gabarytami oraz prostymi zasadami, umożliwiającymi rozgrywkę w gronie zarówno tych mniej, jak i bardziej doświadczonych graczy. Na blogu pojawiły się do tej pory dwie gry z serii Gry do plecaka – Szkoła Latania i Łap za słówka.

Naszym najnowszym nabytkiem jest 7 rund – prosta, szybka gra karciana dla 2-5 graczy w wieku od 8 lat. Podobnie jak inne gry z serii, z powodzeniem sprawdzi się do grania z dziećmi, w gronie rodzinnym czy jako filer pomiędzy cięższymi tytułami.

 

 

Rozgrywka

Na grę składa się talia 77 kart o wartościach 1-7. Każda z wartości ma też przypisaną akcję specjalną, dzięki której możemy trochę zamieszać w grze czy popsuć szyki rywalom. Możemy na przykład wymieniać się kartami, blokować karty przeciwników czy pozyskać dodatkową kartę ze stosu dobierania.

7 rund recenzja

Rozgrywkę rozpoczynamy od rozdania każdemu z graczy po 4 karty. Gracz rozpoczynający wybiera jedną ze swoich kart, zagrywa ją na środek stołu, a następnie rozpatruje jej efekt. Na koniec dobiera jedną kartę, aby na ręce mieć ich znów 4. Grę kończymy po siedmiu rundach, a zwycięzcą zostaje gracz z najwyższą sumą punktów na kartach.

 

7 rund recenzja

 

Podsumowanie

Akcje specjalne wprowadzają sporo interakcji między graczami, co tak naprawdę jest najważniejszym elementem gry. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i zmienia się z każdą rundą. Dlatego nie ma co się cieszyć z dobrych kart na początku gry, bo do czasu gdy rozgrywka dobiegnie końca, może zmienić się wiele. Gracze będą sobie wzajemne zabierać karty czy zmuszać innych do wyrzucenia tych najlepiej punktowanych. Nie raz trzeba będzie pogodzić się ze startą. Na szczęście wielokrotnie będziemy mieć też okazję odwdzięczyć się rywalom.

W grze pojawia się sporo losowości ale to właśnie cały jej urok. Musimy umiejętnie dostosowywać się do sytuacji, korzystać z dostępnych zasobów i manipulować akcjami. A co najważniejsze, w razie niepowodzenia możemy szybko rozegrać kolejną partię, z nadzieją na rewanż.

 

wydawnictwo: Egmont
liczba graczy: 2-5
wiek: 8+
czas gry: 15 minut
zasady: bardzo proste

 

Recenzja gry 7 rund powstała we współpracy z wydawnictwem Egmont.

Treść recenzji to moja prywatna opinia, wydawnictwo nie miało na nią wpływu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close