zabawa z klockami Lego

Odwzorowywanie – zabawa z klockami Lego

przez admin

Na blogu pojawiło się już wiele artykułów, w których pokazywałam Wam różne pomysły na wykorzystanie klocków Duplo. Listę tych zabaw znajdziecie pod etykietą Lego.

Tym razem bawiliśmy się w odwzorowywanie. 

Zabawa przeznaczona jest dla 2+ osób. Tak samo dobrze sprawdzi się w parze, jak i w dużej grupie np. w przedszkolu czy szkole.

Przygotowanie zajmie nam dosłownie minutę. Będziemy potrzebować tylko zestawu kilku klocków w różnych kolorach i rozmiarach (ja wykorzystałam Duplo). Każda z osób biorących udział w zabawie musi mieć taki sam zestaw, zarówno pod względem wielkości klocków, jak i ich kolorów.

Zaczynamy od wybrania pierwszego “mistrza zabawy”, czyli osoby, która będzie przekazywać instrukcję. Osoba ta odwraca się tyłem do reszty i w ukryciu buduje ze swoich klocków dowolną konstrukcję. Jej zadaniem będzie przekazanie pozostałym instrukcji jak krok po kroku odwzorować powstałą budowlę. Oczywiście celem jest stworzenie idealnej kopii, nie widząc wzoru. 

Na koniec porównujemy nasze budowle, a następnie zamieniamy się rolami.

Co bardzo podoba mi się w tej zabawie to fakt, że dzięki swej prostocie, jest bardzo uniwersalna. Wcielamy się w niej w różne role. Uczymy się przekazywać informacje oraz słuchać ze zrozumieniem. Możemy bawić się w ten sposób w domu ze swoim dzieckiem lub na zajęciach z całą grupą przedszkolną lub szkolną. Poza tym dowolnie modyfikujemy stopień trudności, w zależności od umiejętności dzieci. W zabawie z młodszymi wykorzystamy mniej klocków i zbudujemy prostą konstrukcję. Dzieci starsze chętnie podejmą wyzwanie i zbudują skomplikowaną budowlę, złożoną z wielu klocków. 

Zabawa pochodzi ze strony Learning Through Play

 

Jeśli podoba Ci się to co robię i chciałbyś w jakiś sposób docenić moją pracę, to będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi symboliczną kawę.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close