Tangram serce do wydruku

Tangram serce

przez admin

Na blogu pojawiły się już kiedyś tangramy. Dwa obszerne artykuły zawierały wzory na kilku poziomach trudności. Znajdziecie je tutaj Tangramy – drewniana układanka i nowe wzory oraz Tangramy przestrzenne

Tym razem tangram dość nietypowy bo w kształcie serca. Jeden do wykonania z podstawowych elementów, jakie znajdują się w tangramach, a drugi to wersja stricte walentynkowa. 

 

Tangram serce do wydruku

 

Tradycyjny tangram daje wiele możliwości. Istnieją dziesiątki wzorów, przedstawiających zwierzęta czy przedmioty, które można ułożyć z siedmiu elementów. Niesamowite, prawda? Wzory wraz z rozwiązaniami znajdziecie na stronie ClipArt Tangram wzory

Wersja tangramu, umożliwiająca ułożenie serca o zaokrąglonych kształtach daje znacznie mniej możliwości. Wciąż jednak coś można z niej ułożyć, poza samym sercem. Chociażby najprostsze koło i kwadrat.

tangram serce do wydruku

Oczywiście pamiętajcie, że w przypadku tego typu zabaw nie warto ograniczać się do gotowych wzorów. Pozwólmy popracować wyobraźni i stwórzmy własne kształty. 

tangram serce do wydruku

Jeśli podoba Ci się to co robię i chciałbyś w jakiś sposób docenić moją pracę, to będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close