łamigłówka z papieru

Łamigłówka z papieru

przez admin

Od czasu gdy wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy papierową wyliczankę Piekło niebo, zabawa z wykorzystaniem kartek jest u nas codziennością. Tworzymy różne tradycyjne papierowe zabawki, takie jak samoloty czy łódki, czasem nawet bardziej wymyślne elementy. Szukając inspiracji do kolejnych zabaw natrafiłam na kanale You Tube na niesamowitą łamigłówkę wykonaną z kartki papieru. Jeśli chcecie zaciekawić dzieci, to koniecznie im ją pokażcie. Ale najpierw… sami spróbujcie odgadnąć jak widoczny na zdjęciu układ został wykonany. Następnie sami przygotujcie łamigłówkę i podsuńcie dzieciom. Efekt wow gwarantowany 🙂

 

Łamigłówka z papieru – przygotowanie

Do wykonania łamigłówki będziemy potrzebować tylko kartki i nożyczek. Żadnej taśmy klejącej, kleju, spinaczy, ani innych akcesoriów.

Poniżej instrukcja jak krok po kroku ją przygotować.

  • złóż kartkę papieru na pół wzdłuż (nie jest to konieczne ale ułatwia wykonanie zadania);

  • natnij jeden z dłuższych boków w połowie, nacięcie sięga do środka kartki;

  • natnij drugi z dłuższych boków na wysokości 1/4 i 3/4, nacięcie sięga do środka kartki;

łamigłówka z papieru

  • chwyć kartkę w ręce i wywiń nacięta połowę na drugą stronę;

łamigłówka z papieru

  • Gotowe!

łamigłówka z papieru

Instrukcja pisemna może nie być wystarczająca, kiedy się nie wie jak to działa, dlatego podrzucam wam filmik instruktarzowy, z którego korzystałam, tworząc ten artykuł.

Udanej zabawy!

 

 

Jeśli podoba Ci się to co robię i chciałbyś w jakiś sposób docenić moją pracę, to będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close