wyścig z misiem recenzja

Wyścig z misiem

przez admin

Całkiem niedawno na blogu pojawił się artykuł, w którym pisałam o wspaniałej, wielokrotnie nagradzanej grze dla młodszych przedszkolaków Gnaj Robaczku!

Dziś kolejna propozycja, tym razem dla starszych dzieci przedszkolnych. Wyścig z misiem to prosta gra wyścigowa. W czasie rozgrywki wcielamy się w rolę zwierzaków – kozy, myszy i misia, które wspólnymi siłami będą próbowały jak najszybciej dotrzeć do mety.

wyścig z misiem recenzja

Rozgrywka

Każdy z graczy dysponuje pionkiem w swoim kolorze, który reprezentuje drużynę trzech zwierzaków. Ten, który jest w danym momencie na szczycie, dowodzi drużyną. Nasze ruchy po planszy będą się różnić w zależności od tego, którym zwierzakiem będziemy się poruszali.

 

wyścig z misiem recenzja

Co turę gracze dobierają po jednej karcie ruchu i decydują czy chcą ją sobie zostawić, czy wolą przydzielić ją innemu graczowi. Część z kart przedstawia wizerunek zwierzęcia, którym będziemy się poruszać. Część wskazuje pożywienie, czyli miejsce na planszy do jakiego musimy przesunąć swój pionek. Czasem karta pozwoli nam skorzystać z planszy ze wskazówką, która daje bonusy.

 

wyścig z misiem recenzja

 

Często będziemy też rzucać kostką, indywidualną dla każdego zwierzaka. Wynik rzutu wskaże do jakiego najbliższego pożywienia możemy przesunąć swój znacznik. 

 

wyścig z misiem recenzja

Podsumowanie

Przed pierwszą rozgrywką wydawało mi się, że gra jest trochę zbyt skomplikowana jak na tytuł skierowany do przedszkolaków. Sporo się w niej dzieje. Trzeba zmieniać postacie, którymi kierujemy, dobierać karty, rzucać kostką, a czasem nawet kręcić kołem. Ostatecznie okazało się jednak, że wszystko odbywa się intuicyjnie i po pierwszej rozgrywce maluch sprawnie opanował zasady.

gra dla przedszkolaka

 

Wyścig z misiem w dużej mierze opiera się na losowości. Niewiele jest w grze elementów, na które mamy wpływ. Jedyne decyzje, jakie przyjdzie nam podejmować to wybór gracza, do którego trafi dobrana przez nas karta. Duża losowość to domena gier dla młodszych dzieci. Ale dzięki niej rozgrywka jest nieprzewidywalna, a to wywołuje sporo emocji. To właśnie one sprawiają, że maluchy nie nudzą się za szybko i chcą do gry wracać. Dorosłym często losowość w grach przeszkadza, ale musimy pamiętać, że gry przeznaczone dla dzieci są dla dzieci, a nie dla nas. Jeśli one się dobrze bawią, to najważniejsze. 

 

wydawnictwo: Rebel
liczba graczy: 2-5
wiek: 5+
czas gry: 20 minut
zasady: przystępne

 

 

Recenzja gry Wyścig z misiem powstała we współpracy z wydawnictwem Rebel.

Treść recenzji to moja prywatna opinia, wydawnictwo nie miało na nią wpływu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close