Labirynty Nasza Księgarnia

Labirynty: Początek drogi i Minotaur

przez admin

Labirynty to jednoosobowe gry logiczne, które pojawiły się na polskim rynku dzięki wydawnictwu Nasza Księgarnia. Choć motyw labiryntów często pojawia się w grach i łamigłówkach, to niewątpliwie tym razem sam pomysł na jego wykorzystanie jest bardzo oryginalny. 

Gry mieszczą się w niewielkich pudełkach, zawierających po siedem map z labiryntami oraz wskaźnik, służący do śledzenia trasy w labiryncie. I to właśnie podążanie ścieżkami labiryntu będzie naszym zadaniem. Ale żeby nie było nudno, po drodze napotkamy przeszkody, a sama misja będzie wymagała od nas realizacji dodatkowych celów. 

Labirynty Nasza Księgarnia

 

Przygotowanie i rozgrywka

Przed rozpoczęciem zabawy należy rozłożyć na stole wybraną mapę, ważne aby znajdowała się w pozycji startowej. Warto zwrócić uwagę na znajdujące się na broszurach numerki, które wskazują stopień trudności. Zdecydowanie polecam startować z poziomu pierwszego i w miarę nabierania doświadczenia, kolejno przechodzić do wyższych poziomów. 
Labirynty gra Nasza księgarnia

Celem gry jest przejście od startu do mety, poruszając się po dostępnych na mapie korytarzach. Zaczynamy od przyłożenia w miejscu punktu startowego, dołączonego do gry wskaźnika. Następnie przemieszczamy go po mapie, nie odrywając od jej powierzchni. Po dojściu do krawędzi kartki rozkładamy kolejną stronę mapy i kontynuujemy naszą podróż. W zależności od wybranego poziomu i trybu gry, przemierzając labirynt realizujemy wskazane w nim zadania.

 

Labirynty Nasza Księgarnia

 

Wszystkie labirynty możemy pokonać w dwóch trybach. Do wyboru mamy tryb podstawowy, w którym należy dojść od startu do mety, wykonując przy tym kilka nieskomplikowanych działań. Da bardziej wymagających przeznaczony jest tryb zaawansowany, w którym  realizujemy cele poboczne. Konieczne może być odnalezienie konkretnych obiektów, przeniesienie ich we wskazane miejsce czy uruchomienie jakiegoś mechanizmu.

 

 gra jednoosobowa z mapą

 

Podsumowanie

Labirynty z pewnością nie są grą jednorazową. Sami możemy korzystać z niej wielokrotnie lub udostępniać innym graczom. Wykorzystanie wskaźnika zamiast ołówka powoduje, że rozgrywka nie pozostawia żadnych śladów. Dzięki temu, że w pudełku mamy aż siedem różnych labiryntów, a ich układ znacznie się od siebie różni, trudno jest zapamiętać wszystkie trasy i rozwiązania. To powoduje, że po jakimś czasie bez problemu można wrócić do tej nietypowej łamigłówki i po raz kolejny oddać się przyjemności obcowania z nią.

Podobnie jak i w przypadku innych jednoosobowych gier logicznych, i tutaj będę polecała granie z kompanem. Samotna zabawa jest dla mnie jedną z opcji, chętniej jednak sięgam po tego typu rozrywki w towarzystwie. Podobnie z resztą jak moje dzieci. Rozmowy, burza mózgów, wspólne podejmowanie decyzji. To wszystko sprawia, że zabawa nabiera zupełnie innego wymiaru i jest dużo bardziej satysfakcjonująca.

 

wydawnictwo: Nasza Księgarnia
liczba graczy: 1+
wiek: 7+
czas gry: 15 min
zasady: Bardzo proste

 

Za przekazanie gry do recenzji dziękujemy

Wydawnictwu Nasza Księgarnia

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close