Alarm w Muzeum recenzja

Alarm w Muzeum to jednoosobowa gra logiczna dla dzieci od 7 roku życia. Gra wykorzystuje znany z wielu innych łamigłówek schemat, czyli zadania o rosnącym stopniu trudności. Dzięki takiemu zabiegowi, wyzwanie mogą podjąć zarówno ci młodsi, jak i bardziej doświadczeni gracze. Pierwsze zadania będą odpowiednie już dla starszych przedszkolaków. Rozwiązania kolejnych zadań podejmą się starsze dzieci, a do tych najtrudniejszych warto podejść w większym gronie.

Tak, tak… Mimo, że gra określana jest mianem łamigłówki jednoosobowej, w naszym domu większości tego typu wyzwań podejmujemy się wspólnie. I zdecydowanie polecam Wam taki sposób korzystania z tych gier. Nic nie łączy tak, jak kooperacja i wspólne rozwiązanie problemu.

Alarm w Muzeum recenzja

Zawartość

  • 5 przezroczystych kart laserów;
  • kartonowa ramka do samodzielnego złożenia;
  • 32 dwustronne karty zadań (64 zadania);
  • książeczka zawierająca opis zasad i rozwiązania zadań.

Alarm w Muzeum opinie

Rozgrywka

Przed rozgrywką należy złożyć ramkę imitującą muzealną salę. 

Następnie wybieramy kartę z zadaniem. Znajdziemy na niej informację o poziomie trudności oraz liczbę i symbole przezroczystych kart laserów, niezbędnych do rozwiązania konkretnej łamigłówki.

Zadaniem gracza jest umieszczenie przezroczystych kart wewnątrz ramki, na karcie z wybranym zadaniem. Karty z laserami można obracać i układać na sobie w wybranej kolejności. Celem jest zabezpieczenie eksponatów alarmowym systemem laserowym w taki sposób, aby linie lasera przebiegały przez wszystkie obiekty, jednocześnie unikając strażników.

Łamigłówka z labiryntem

Podsumowanie

Alarm w Muzeum to kolejna dobra gra logiczna. Nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym, ale sam pomysł z przezroczystymi kartami jest bardzo ciekawy, a sama zabawa daje dużo satysfakcji. 

 

wydawnictwo: Rebel
liczba graczy: 1
wiek: 7+
czas gry: 1-10 minut
zasady: Bardzo proste

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close