Prosta Recenzja gry Park Smoków

Park Smoków

przez admin

Park Smoków to prosta gra rodzinna, w której zadaniem graczy będzie stworzenie idealnego parku rozrywki i przyciągnięcie do niego jak największej liczby turystów. Tematyka i piękne wykonanie powinny zainteresować wielu młodych graczy. Park Smoków to też jedna z nielicznych gier dla dzieci, w której pojawia się draft. W połączeniu z nieskomplikowanymi zasadami, nowa mechanika może być ciekawym doświadczeniem i dobrym wprowadzeniem do świata planszówek.

 

Zawartość

  • plansza;
  • 15 kart wysp;
  • 60 przezroczystych kart smoków;
  • żetony gości, legendarnych smoków i sezonu;
  • instrukcja oraz karty ze skrótem zasad dla każdego z graczy.

recenzja gry Park smoków

Rozgrywka

Przed rozpoczęciem gry każdy z graczy otrzymuje po trzy karty wysp, na których będzie tworzył parki smoków oraz po cztery przezroczyste karty.

Gra karciana dla dzieci z draftem

Zadaniem graczy będzie wybranie jednej spośród dostępnych przezroczystych kart i położenie jej na którejś ze swoich wysp.  Pozostałe karty przekazujemy następnemu graczowi, a sami wybieramy kolejną spośród otrzymanych kart. W ten sposób zaczną powstawać parki, które będą punktować na koniec każdej rundy.

Gra z przezroczystymi kartami

 

Cała rozgrywka potrwa trzy rundy i w każdej z nich będziemy się starali tak zorganizować nasze parki, aby jak najlepiej sprostać konkretnym wymaganiom. Niektóre nasze poczynania będą przynosiły stałe korzyści np. zasłonięcie jajka smokiem da nam punkty. Podobnie jak różnorodność smoków w naszych parkach.

Jednocześnie w każdej rundzie premiowane będą inne smoki, co oczywiście stoi w sprzeczności z różnorodnością. Będą też i sytuacje, w których stracimy punkty np. w wyniku zasłonięcia nerwowego smoka przez inny obiekt czy w przypadku, gdy nie będziemy w stanie dostarczyć naszym smokom odpowiedniej ilości pożywienia w postaci owiec.

 

karta z gry Park Smoków

 

Możliwości jest wiele, często będziemy więc stawać przed trudnymi wyborami. I to właśnie cały urok tej gry! Konieczność umiejętnego żonglowania dostępnymi zasobami i realizacja własnych celów, w oparciu o ruchy przeciwników.

Instrukcję i szczegółowy opis zasad gry znajdziecie na stronie Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

 

Podsumowanie

Park Smoków jest tytułem, który doskonale sprawdzi się jako prosta gra rodzinna. Zasady są bardzo przystępne. Jednak mnogość możliwości i konieczność poświęcania części potencjalnie punktujących elementów na rzecz innych sprawiają, że gra wymaga niemałego zaangażowania. Nie mamy tu bezpośredniej interakcji, warto jednak zerkać na poczynania przeciwników i podejmować decyzje w odniesieniu do tego co dzieje się w ich parkach. 

Zarówno temat, jak i piękne wykonanie sprawią, że gra z pewnością znajdzie swoje grono fanów wśród dzieci i rodzin, stawiających pierwsze kroki w świecie planszówek. 

Jeśli zastanawiacie się jaki mógłby być kolejny krok po Parku Smoków to podpowiem, że warto zainteresować się Draftozaurem, również wydanym przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

 

wydawnictwo: Nasza Księgarnia
liczba graczy: 2-5
wiek: 8-108 lat 
czas gry: 25 min
zasady: Bardzo proste

 

Za przekazanie gry do recenzji dziękujemy:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close