gra w szewca

Dziecięce Łamigłówki cz.9 Odcinki

przez Dzieciaki z potencjalem

 

Odcinki (gra w szewca) to bardzo prosta gra strategiczna, w która zagrać możemy praktycznie wszędzie ponieważ do rozgrywki potrzebujemy jedynie kartki i długopisów w dwóch kolorach.
Grę znalazłam na TEJ stronie.
Najprostsza wersja zakłada siatkę kropek o wymiarach 3×3. Możemy sobie taki papier wydrukować lub narysować kropki na papierze w kratkę na przecięciach linii. Plansza może przybrać rozmiar 4×4 lub 5×5. Większe według mnie nie mają sensu, ponieważ połowę gry zajęłoby swobodne rysowanie odcinków, a strategia i planowanie ruchów pojawiają się dopiero pod koniec.

 

gry i zabawy na kartce papieru
Gra przeznaczona jest dla dwóch osób. Polega na naprzemiennym zaznaczaniu przez graczy poziomych lub pionowych odcinków pomiędzy dwiema sąsiadującymi kropkami. Każda kropka może być połączona z tylko jednym odcinkiem.
Zwycięzcą zostaje gracz, który jako pierwszy narysuje ostatni możliwy odcinek i uniemożliwi tym samym dalszy ruch przeciwnikowi. Na poniższym zdjęciu gracz żółty narysował ostatni odcinek w prawym dolnym rogu i tym samym wygrał.

gry dla dzieci

 

Po rozgrywce postarajcie się wspólnie z dziećmi przeanalizować jej przebieg i porozmawiajcie o tym, które ruchy były dobre, a które nie i dlaczego. 
Gra uczy planowania i przewidywania dalszych ruchów 🙂

Jeśli lubicie tego typu proste i szybkie gry, to odsyłam do kilku podobnych propozycji:

Gra w kartofla

Sim – prosta gra na kartce papieru

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close