ubongo w wersji podróżnej

Ubongo Trigo i Bits w wersji podróżnej

przez Dzieciaki z potencjalem

Bits i Ubongo Trigo to dwie małe, poręczne gry logiczne z wersji travel. Idealne na wakacje czy weekend za miastem ale i do codziennych rozgrywek w ramach relaksu po wyczerpującym dniu. W obie możemy zagrać w 1 do 4 osób a sama rozgrywka zajmie około 20 minut.

 

Bits

To młodsza i kompaktowa wersja gry Fits, autorstwa Reinera Knizii.

W pudełku znajdziemy plansze z plastikowymi rampami, karty zadań, karty budowy i kafelki. 

 

na zdjęciu elementy gry bits czyli karty bonusowe, kolorowe kafelki oraz planszetki graczy

 

Zadaniem gracza jest zapełnienie swojej planszy kafelkami w różnych kolorach i zdobycie przy tym możliwie największej liczby punktów bonusowych, przyznawanych za układanie określonych kombinacji kształtów. Nasze kształty mogą być odwrócone lub występować jako lustrzane odbicie wzoru z karty. Dodatkowo otrzymujemy punkty ujemne za utworzenie niechcianych układów.

 

karty bonusowe do gry Bits w kształcie kwadratów w kolorze żóltym

 

To wszystko sprawia, że gra wymaga od nas wyjątkowej koncentracji, wykorzystania umiejętności myślenia przestrzennego i pewnego planowania, co wcale nie jest tak łatwe jakby się mogło wydawać.

Gra jest rekomendowana dla graczy od 8 roku życia ale myślę, że do rozgrywki możemy zaprosić już 6-latki lubiące tego typu gry logiczne. W razie potrzeby rozgrywkę skracamy do dwóch rund z pominięciem ostatniej, w której pojawiają się punkty ujemne.

 

zbliżenie na planszetke gracza po zakończeniu rozgrywki i ułożeniu wszystkich kafelkówUbongo

Gry z serii Ubongo to już klasyki, światowe bestsellery autorstwa Grzegorza Reichtmana. Tym razem w wersji travel, czyli pomniejszonej i z wykorzystaniem odrobinę innych kształtów niż te, jakie występowały w wersji klasycznej. 

Tutaj do dyspozycji mamy 32 dwustronne karty z łamigłówkami, z łatwiejszym poziomem z jednej strony i trudniejszym z drugiej oraz cztery zestawy kolorowych kafelków w rozmaitych kształtach (po 7 kafelków w każdym zestawie). 

 

ubongo w wersji podróżnej

 

Każda z łamigłówek składa się z dwóch pól, na których gracz ma za zadanie umieścić wybrane kafelki. Należy to zrobić tak, aby wszystkie pola były zakryte i żaden element nie wystawał poza wyznaczony obszar.

 

ubongo w wersji podróżnej

 

Zadanie z pozoru wydaje się łatwe. Jednak fakt, że kafelki można okręcać i przewracać, powoduje że czasem musimy wykonać wiele prób zanim w końcu uda nam się znaleźć prawidłowe rozwiązanie. 

 

ubongo w wersji podróżnej

 

Obie gry maja niezwykle dużo cech wspólnych. Charakteryzuje je szybka i wciągająca rozgrywka, która zachęci graczy w każdym wieku. Ponadto możliwość stopniowania poziomu trudności ułatwi dopasowanie gier do potrzeb graczy.

Dla mnie osobiście ogromną zaletą jest dostępność wariantu dla jednego gracza. Nie zawsze mamy towarzystwo do grania, czasem nawet wcale tego towarzystwa nie chcemy. Samotny wieczór z dobrą grą to też wartościowy sposób na spędzenie czasu, który ja często wybieram.

 

wydawnictwo: Egmont
liczba graczy: 1-4
wiek: 7-8 lat
czas gry: 20 minut
Zasady: Bardzo proste

 

Na blogu znajdziecie jeszcze dwie inne wersje gry Ubongo. Gorąco zachęcam do lektury! 

Ubongo – rodzinna gra logiczna

Ubongo Lines

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close