dodawanie i odejmowanie w zakresie 20odejmowaniem na kartce papieru

Często okazuje się, że te najprostsze rozwiązania bywają jednocześnie najlepsze. Nie tracimy czasu na żmudne przygotowania czy tłumaczenie dziecku skomplikowanych zasad. Takie gry i zabawy bardzo lubię.

Dlatego właśnie powstała niezwykle prosta w przygotowaniu zabawa, która stworzyłam z wykorzystaniem tylko kartki papieru i czegoś do pisania.

Bawić się możecie na dwa sposoby.

 

Wersja łatwiejsza

Na kartce zapisujemy w przypadkowej kolejności trzy liczby. Zadaniem dziecka jest stworzenie z nich prawidłowego działania.

W zależności od umiejętności dziecka, możemy od razu wskazać jakie to ma być działanie (np. dodawanie) lub pozostawić mu wybór.

Wersja trudniejsza

Jeśli z kolei chcecie, żeby było trochę trudniej to zapiszcie cztery liczby, z czego trzy będą składowymi działania a jedna będzie “dla zmyłki” (tak jak na zdjęciu). 

A może spróbujecie z pięcioma liczbami?

Czy z jednego zestawu liczb uda się stworzyć więcej niż jedno działanie? 

Oczywiście liczby i zakres możliwych działań dostosowujecie do umiejętności dziecka. Może to być dodawanie i odejmowanie w zakresie 20, 50 czy 100.

 

Koniecznie sprawdźcie też podobną zabawę matematyczną 50 w pięciu krokach

A jeśli szukacie gotowej pomocy to odsyłam Was do gry Piraci, o której pisałam już wcześniej na blogu. Jej recenzję znajdziecie Tutaj.

Jeśli podoba Ci się to co robię i chciałbyś w jakiś sposób docenić moją pracę, to będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close