Zabawy z geometrią dla przedszkolaków wyklejanie kartek przygotowanymi kolorowymi wzorami figur geometrycznych

Geometryczne wyklejanki

przez Dzieciaki z potencjalem
Od czasu do czasu pojawia się na blogu coś dla młodszych dzieci. Nie ma tego dużo bo mój maluch ma sporo materiałów po starszych braciach i niewiele już muszę wymyślać nowych rzeczy. Najczęściej więc odświeżam stare zabawy.
 
Jedną z takich zabaw jest wyklejanka z kształtami geometrycznymi. Przy okazji zabawy maluchy uczą się kolorów i kształtów, ćwicząc jednocześnie motorykę małą i poprawiając koordynację wzrokowo-ruchową.
Do zabawy będziecie potrzebować papieru kolorowego, kleju, nożyczek i wzorów do wyklejania. Wzory takie możecie wymyślić sami i narysować nawet odręcznie lub wykorzystać już gotowe. Znajdziecie je w pliku na dole strony. 
 
Wzory należy wykleić odpowiednimi kształtami. 
 
Na początek rodzic wycina kształty i układa przed dzieckiem tylko te, które powinny się znaleźć na obrazku. Dziecko przykleja je we właściwych miejscach.
 
Po kilku próbach możemy podsunąć kształty z różnych obrazków tak aby trudniej było odszukać właściwe elementy.
 
Dla doświadczonych 😉 Jeśli z kolei maluch dobrze radzi sobie z nożyczkami to narysujcie tylko na papierze kolorowym wybrane kształty i poproście dziecko aby samodzielnie je wycięło a potem nakleiło.

 

kartka a4 z wzorem do wyklejania, większość elementów jest juz naklejona na obrazek, pozostały tylko dwa pomarańczowe kółka jako płatki kwiatu

 

 
Taką zabawę przygotowałam dla najstarszego syna gdy ten był jeszcze maluchem i był to prawdziwy hit. Wyklejanie pochłonęło go bez reszty. Mało tego, wcale mu nie przeszkadzało, że szablonów miałam tylko kilka. Wyklejał te same po kilka razy, zmieniałam tylko kolory elementów do przyklejenia. 
Ostatecznie dziecko zadowolone i mama ciepłą kawę wypiła 🙂 
 

Geometryczne wyklejanki do pobrania

 
 
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close