Gra memo DIY dla przedszkolaka wykonana z kartoników

Memo dla spostrzegawczych

przez Dzieciaki z potencjalem
We wcześniejszych artykułach Znajdź taki sam oraz Zrób tak samo  mogliście przeczytać o zabawach z wykorzystaniem kartoników z ludzikami w różnych pozach. Elementy, których przygotowanie zajęło 10 minut dały nam wiele możliwości i okazuje się, że to jeszcze nie koniec.  
Jeśli więc pokusiliście się o wykonanie tej zabawy, mam dla Was kolejny pomysł na wykorzystanie jej elementów.
Tym razem to zwykłe memo. Zabawa stara jak świat ale bardzo lubiana przez dzieci, nie tylko te młodsze. 
 
Oczywiście ilość elementów dostosowujemy do wieku i umiejętności dziecka, lepiej zacząć z mniejszą ilością i w miarę postępów sukcesywnie ją zwiększać niż od razu przesadzić i zniechęcić dziecko. 
 
Zwróćcie też uwagę, że jest to memo trudniejsze niż zwykłe, gdzie zazwyczaj mamy różne elementy w wielu kolorach. Tu różnica między elementami jest subtelna, trudniejsza do dostrzeżenia i zapamiętania (czy ten ludzik w rogu miał uniesioną prawa nogę czy lewą?). To powoduje, że zabawa jest bardziej wymagająca.
 
Spójrzcie jak niewiele różni ludziki poniżej 🙂 
na zdjęciu kwadrat 4 na 4 i odsłonięte dwa ludziki w podobnych pozach
Jeśli i Wasze dzieci lubią memo to zachęcam do skorzystania również z innych naszych pomysłów. Na blogu znajdziecie całkiem sporo różnych wariacji na temat tej gry zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci:
 
 
 
 
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawdź również

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Prywatności wiecej

Nasza strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy lepiej dostosowywać treści do Twoich preferencji. Przez dalsze korzystanie z tej strony bez zmian ustawień przeglądarki wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji przeczytasz w dziale Polityce Prywatności.

Close